Get Adobe Flash player
Gallery
img_4657 treningi-11 t_0 13 img_4585 marcel1 treningi-12 treningi-6 img_4583

Do Mrągowa przyjechał Szymon Bońkowski, jeden z najlepszych trenerów w Polsce w zakresie walki w „parterze”, czyli grappling i jiu-jitsu. Szymon jest jednym w głównych trenerów klubu Arrachion MMA Olsztyn, w którym trenują gwiazda KSW, tj. Mamed Khalidov, Aslambek Saidov czy Joanna Jędrzejczyk. Tematem treningu były obalenia przeciwnika, praca w parterze, utrzymanie pozycji i techniki kończące. W zajęciach uczestniczyły dzieci i młodzież mrągowska, najmłodszy uczestnik miał 6 lat, ćwiczyły także dziewczyny.

„Puchar Mazur” za nami.. odbyło się 12 pojedynków, w których stoczono walki w Boksie, K-1, Muay Thai i MMA. Nasz klub reprezentowało 5 zawodników, walczyliśmy jako Arrachion Mrągowo w formułach K-1:

Krzysiek KołodziejczykWYGRANA z Adam Brzozowski (Fight Club Nowy Dwór Mazowiecki)

Kuba PiaskowskiWYGRANA z Wiktor Krapiński (Brazi Thai Team Olsztyn)

Andrzej GajewskiWYGRANA z Marek Dobosz (White Bears Białystok)

Paweł ŚciepuroPRZEGRANA z Adrian Ziółkowski (Brazi Thai Team Olsztyn)

Sebastian Romańczyk - WYGRANA z Michał Foks (Kaiser Sports Olsztyn)

Walczyliśmy w formule K-1, na 5 walk, galę zakończyliśmy 4 walkami wygranymi i 1 porażką. Każda walka uczy i jest kolejnym zbieranym doświadczeniem, nie ważne czy się wygrywa czy przegrywa. Solidne przygotowanie do walk i pełna koncentracja w ringu dały możliwość obejrzenia ciekawych i mocnych pojedynków. Na portalu www.sport.mragowo.pl możecie obejrzeć wszystkie walki z gali..

ARRACHION MMA MRĄGOWO
„Kaliniak Team Mrągowo” dołączył do klubu Arrachion MMA Olsztyn !!! Już od dłuższego czasu trenujemy wspólnie z najlepszym klubem w Polsce, jeździmy do Olsztyna na wspólne treningi, czerpiemy wiedzę z zakresu walki w „stójce”. Teraz przyszedł czas na „parter”. Nadal będziemy trenować i startować w K-1, Kick-Boxing, ale dodatkowo także w MMA. Rozwijamy i uczymy się od najlepszych…
Chcesz trenować MMA? zacznij z nami! Oferujemy Ci odpowiednie warunki do treningów, seminaria z trenerami i zawodnikami Arrachionu Olsztyn, przygotowania do zawodów, a dla najlepszych wyjazdy na treningi do olsztyńskiego klubu, do „świątyni sukcesów” olsztyńskich zawodników, tj. Joanna Jędrzejczyk, Mamed Khalidov, Aslambek Saidov, Karol Celiński, Michał Szuliński, Adrian Zieliński itp.


Sebastian Romańczyk z Kaliniak Team Mrągowo Najpopularniejszym Sportowcem Mrągowa 2013 roku !!! GRATULUJEMY !!!

Ponadto, klub KALINIAK Team, za swoje osiągnięcia sportowe, został uhonorowany 3 miejscem, jako Drużyna Roku 2013r. !!!

DZIĘKUJEMY !!!

W Ostródzie, podopieczni mrągowskiego klubu Kaliniak Team, wzięli udział w seminarium szkoleniowym z Marcinem „Różal” Różalskim. Trening podzielony był na dwie tury po 2 godziny. W sumie uczestniczyło 60 osób z różnych części Polski. Seminarium odbywało się w miłej atmosferze, Marcin przekazywał, nie tylko swoją wiedzę z zakresu techniki walk, ale i mentalne podejście do walk, treningu czy życia.

Marcin Różalski to jeden z najlepszych polskich kickboxerów. Płocki zawodnik to dwukrotny Mistrz Świata w K-1 Rules. W MMA zadebiutował na gali KSW w 2011 roku. Do tej pory stoczył 6 walk w MMA z czego cztery wygrał, a dwa razy schodził z ringu pokonany. Jego rywalami byli tacy zawodnicy jak Valentijn Overeem, Rodney Glunder czy Paul Słowiński. Różal znany jest także z pracy instruktorskiej prowadzonej na obozach tematycznych, które organizowała największa Polska organizacja KSW.

1 złoto i 4 srebra. Z takim bilansem wróciliśmy z turnieju kick-boxerskiego „Puchar Pomorza” organizowanego przez PZKB w Gdańsku. Turniej był bardzo mocno osadzony głównie zawodnikami z Pomorza. Walki toczyły się w ringu na zasadach kick light, ograniczona siła uderzeń, natomiast emocje jakie towarzyszyły zawodnikom walczącym przed sporą publicznością, powodowało, iż dochodziło do walk w full-contact. Z dobrej strony pokazał się Krzysiek Kołodziejczyk, który zdobył Puchar Pomorza i wygrał w swojej kategorii wagowej. Nie zabrakło też małych kontrowersji w punktacji sędziów, no ale walki z gospodarzami imprezy zazwyczaj mają to do siebie ;) Byliśmy, pokazaliśmy się z dobrej strony, takie zawody za każdym razem uczą naszych zawodników, zdobywają cenne doświadczenie i kształtują charakter. Turniej był jednym z przystanków przygotowań do marcowej gali PRO-AM w Mrągowie, na którą już dziś zapraszamy!

Klub odwiedził jeden z czołowych zawodników polskiego MMA Michał Szuliński, zawodnik Arrachion MMA Olsztyn. Tematem treningu była praca w parterze, przejścia z gardy w boczną pozycję, dosiad itp. To dopiero początek współpracy z olsztyńskim klubem. Poszerzamy treningi sportów walki do treningów z stójki dodajemy parter, by w niedalekiej przyszłości startować w  mma.  Czerpiemy wiedzę, a jak się uczyć, to  od najlepszych…

11.01.2014, Tomasz Kalinowski i Maciej Kaźmierski wzięli udział w seminarium Muay Thai w Łodzi z trenerami kadry Muay Thai Polska. Udział w nim wzięli instruktorzy i trenerzy z całej Polski. Celem spotkania było uzyskanie stopni Khan, przekazanie wiedzy, jak poprowadzić zajęcia pod kontem przygotowania zawodników do zdawania na stopnie khan oraz jak przeprowadzić taki egzamin.
Dodatkowo dzięki zgrupowaniu kadry dzieci i kadetów odbywającym się równolegle było można podejrzeć jak powinny być prowadzone zajęcia z najmłodszymi oraz jak rozpocząć prowadzenie takich zajęć. Na szkoleniu nasi szkoleniowcy otrzymali 4 stopień Khan i to nie koniec…


PODSUMOWANIE ROKU 2013
Kończący się rok był pełen emocji, trudnych chwil, ciężkich treningów, często kończących się kontuzjami, które uniemożliwiały nam starty w zawodach. Natomiast i tak jestem z was dumny, ponieważ to Wy jesteście zawodnikami mrągowskiego klubu Kaliniak Team, jesteście jak rodzina, to Wy tworzycie ten klub i to Wy jesteście pionierami sportów walki jaki tworzy się w Mrągowie!!! Swoja ciężką pracą na treningach dajecie natchnienie i stanowicie wzór dla innych, którzy chcą być tacy jak Wy…
Zdobyliśmy w sumie 23 medale, z czego: 9 złotych, 8 srebrnych, 6 brązowych. To cieszy i daje jeszcze większą motywację do treningów, podnoszenia swoich umiejętności i kolejnych startów w zawodach, a także galach zawodowych – trener.
Zaczęło się to tak…
16.02.2013 – „WARMIA CUP” UFR
* Sebastian Romańczyk – złoto
* Jakub Piaskowski – złoto
* Damian Nowakowski – srebro
* Szymon Rostkowski – złoto
* Kuba Węcek – brąz
13.04.2013 – „UNDERGROUND FIGHT SHOW 7”, MRĄGOWO
* Sebastian Romańczyk – wygrana walka K-1
* Jakub Piaskowski – wygrana walka K-1
* Szymon Rostkowski – przegrana walka K-1
* Krzysiek Kołodziejczyk – przegrana walka K-1
11.05.2013 – „II OTWARTE MISTRZOSTWA BARCZEWA” FEDERACJI WFMC
* Karol Marszałek (7 lat)- srebro i brąz
* Krzysztof Kołodziejczyk – srebro
* Jakub Piaskowski – złoto
* Szymon Rostkowski – złoto
* Daniel Wiszowaty – srebro
* Paweł Ściepuro – brąz
08.06.2013 – MISTRZOSTWA POLSKI UFR
* Tomasz Kalinowski – złoto
* Szymon Rostkowski – srebro
* Kuba Węcek – złoto
* Daniel Wiszowaty – srebro
* Paweł Ściepuro – brąz
* Karina Jankowska – brąz
19.10.2013 – MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA CZECH K-1 ,WAKO
* Szymon Rostkowski – srebro
09.11.2013 – PUCHAR KASZUB K-1, MMA, BOKS
* Sebastian Romańczyk – wygrana walka K-1
08.12.2013 – „MAZOVIA CUP”, MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI UFR
* Szymon Rostkowski – złoto
* Jakub Piaskowski – srebro
* Andrzej Gajewski – złoto
* Kuba Węcek – brąz
20.12.2013 – „UNITED FIGHTING OSTROŁĘKA”
* Sebastian Romańczyk – wygrana walka K-1