Get Adobe Flash player
Gallery
u u_0 img_4559 e 8 w_0 5_0 ostroda_23-10-2010_-3 marcel14

W Olsztynie odbyły się zawody, w których po raz pierwszy braliśmy udział, walcząc w formule MMA. Pojechaliśmy skromnym trzy osobowym składem: Piotrek Mańkowski, Mateusz Giers, Paweł Gocaliński. Trenując parter dość krótko, bo zaledwie 4 miesiące, pojechaliśmy zebrać doświadczenie. Wszyscy startowali w turnieju pierwszego kroku. Udało nam się wywalczyć 3 miejsce, które zajął Mateusz Giers.

Kuba Węcek zadebiutował w ringu w walce pro-am w formule K-1. Niestety, według sędziów, przegrał na punkty z miejscowym rywalem. Pierwsza runda zdecydowanie dla Kuby, szybkim tempem i wymianą ciosów narzucił swoje tempo walki rywalowi. Druga runda wyrównana, pod koniec 3 rundy obydwaj zawodnicy nieco zwolnili tempo, ponieważ we znaki dała się kondycja, ale wciąż szła wymiana cios za cios. Walka do ostatniego gongu toczyła się w szybkim tempie i  ciągłą wymianą ciosów.

Trzeba „przecierać się” i zdobywać cenne doświadczenie walcząc na amatorskich galach, po to by nabierać pewności siebie i wyłapywać błędy, konsekwentnie poprawiać je na treningach i w przyszłości walczyć na profesjonalnych galach. Nie mniej Kuba dał z siebie wszystko i można śmiało powiedzieć, że był to jego kolejny krok w przód. Dla przypomnienia Kuba ma 17 lat i dopiero zaczyna sportową karierę!

Zapraszamy do zajęć rekreacyjno sportowych najmłodszych mrągowian. Jesień zbliża się, wieczór nadchodzi szybciej i robi się coraz zimniej na podwórku. Zamiast siedzieć w domu przed komputerem, telewizorem i nudzić się, wychodzimy z inicjatywą dla najmłodszych mieszkańców Mrągowa.
Zaczynamy od 06 października!
UCZYMY I WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT
* zabawa,
* zdrowa rywalizacja sportowa
* rozwój psychiczny i fizyczny dziecka

PONIEDZIAŁEK i CZWARTEK: godz: 16:00 – 17:00.

Zajęcia prowadzone są przez instruktora z uprawnieniami pedagogicznymi. Treningi są o charakterze gier i zabaw z wykorzystaniem elementów z sportów walki, tj. zapasy, boks, kickboxing, brazylijskie jiu jitsu.
Za nami przemawia doświadczenie w treningach, nasi najmłodsi wychowankowie startują w amatorskich zawodach light kontaktowych i odnoszą sukcesy.

W minioną sobotę, zawodnicy mrągowskiego klubu Arrachion MMA Mrągowo (Kaliniak Team) wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech K-1 w Pradze. Przywieźli stamtąd trzy medale.

Problemy zdrowotne i kontuzje trzymały sprawę wyjazdu w niepewności do samego końca.

- Ostatecznie na zawody pojechało trzech naszych juniorów i wszyscy wrócili z medalami. Kuba Węcek i Krzysiek Kołodziejczyk wywalczyli srebrne medale, natomiast Damian Nowakowski brązowy krążek – relacjonuje trener Tomasz Kalinowski. – Żadne seminaria, nie uczą tak jak udział w zawodach, z których czerpie się cenne doświadczenie i nabiera się pewności siebie w osiąganiu dalszych celów.

Wyjazd dofinansowany został ze środków z Urzędu Miejskiego w Mrągowie oraz przy wsparciu finansowym Centrum Budowlanego grupa PSB „Mrówka” w Mrągowie.

W dniach 27.07.-03.08.2014, w Zakopanem odbył się obóz kondycyjny Arrachion Camp. Udział w nim wzięło ok. 50 osób, poza treningami na macie, zdobywaliśmy szczyty polskich gór. Na początku obozu, dwudniowe seminarium, poprowadził Robert Drysdale, zawodnik UFC, jeden z najlepszych zawodników jiu jitsu.

Na zakończenie sezonu startowego, mrągowski klub Arrachion MMA Mrągowo odwiedził i poprowadził trening Adrian Zieliński. Adrian jest zawodnikiem klubu Arrachion Olsztyn, gdzie na co dzień trenuje  Mamed Khalidov czy Joanna Jędrzejczyk, pierwsza Polka startująca w największej amerykańskiej organizacji mma, jaką jest UFC. Adrian, to utytułowany zawodnik w walkach muay thai, obecnie posiadacz mistrzowskiego Pasa Profesjonalnej Ligi MMA (PLMMA).
Trening trwał ponad dwie godziny, Adrian z chęcią dzielił się z młodymi adeptami wychowanków mrągowskiego klubu, pokazywał jak ważne są podstawy technik uderzanych i parterowych.

W minioną sobotę 28 czerwca mrągowianin Sebastian Romańczyk zadebiutował na zawodowym ringu podczas gali Fight Exclusive Night 3 we Wrocławiu. Przeciwnikiem Sebastiana był wrocławianin Maksymilian Bratkowicz. Walka zakontraktowana była na 3 rundy po 3 minuty. Niestety Sebastian, według sędziów, po wyrównanej walce musiał uznać wyższość gospodarza.  Sebastian przyjął walkę tydzień przed galą, ponieważ poprzedni rywal wrocławianina uległ kontuzji. Sebastian, chcąc zbierać doświadczenie i zawalczyć na prestiżowej gali, bez wahań podjął wyzwanie. Nie mając nic do stracenia walczył odważnie bez żadnych kompleksów szedł do przodu.

Nasz trener Tomasz Kalinowski wziął udział w seminarium z brazylijką Christiane Justino, jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Christiane pokazała techniki kopnięć, walki w klinczu i techniki kończące w parterze.

Dnia 14.06.2014 – Susz, klub Arrachion Mrągowo wziął udział w zawodach amatorskich „Mistrzostwa Polski UFR”
Walki toczyły się w formule kickboxingu (1-runda: boks, 2-runda: kickboxing, 3-runda: low-kick). Klub reprezentowało 14 zawodników.
Zdobyliśmy 4 złote, 1 srebro, 3 brązowe medale. Złote medale wywaliczyli Kuba Piaskowski, Kuba Węcek, Damian Nowakowski (wszyscy juniorzy) i Tomasz Kalinowski (senior). Srebrny krążek zdobyła Żaneta Rochniak (junior), która debiutowała na zawodach. Trzy brązowe medale wywalczyli w Kacper Makarewicz (6 lat), Mateusz Modzelewski, Piotr Ogłodziński. Niestety Paweł Ściepuro w czwartej walce o 3 miejsce uległ rywalowi. Reszta chłopaków, która nie zajęła miejsca na podium stoczyła walki
debiutanckie, trenując pół roku pokazali, że mają charakter i serce do walki! Oby tak dalej. Super ekipa, która zawsze razem za sobą !!! Dzięki !!! trener.

Sport bez sponsorów nie mógłby się rozwijać. My dzięki nim mamy możliwość rozwoju i reprezentowania naszego „podwórka” na zawodach ogólnokrajowych.
Dziękujemy sponsorom, którzy pomogli nam w wyjeździe na zawody:
Daniel Nurczyk – Allchemik,
Maciek Kaźmierski- Azet Transport,
Rafał Zarzycki- Auto Trans laweta,
Dariusz Ołów – Auto Szrot Nikutowo

Po raz kolejny, w składzie 11 osobowym, wybraliśmy się po doświadczenie i półtora godzinną dawkę dobrego treningu do Olsztyna. Trening poprowadził Łukasz Porębski, w zakresie uderzeń w stójce, jak i walki w parterze. Dla naszych młodych wychowanków było to tyle cenne spotkanie, że poćwiczyć mogli z doświadczonymi zawodnikami olsztyńskiego arrachionu, którzy mają na koncie walki, zarówno amatorskie jak i zawodowe. Dziękujemy za miłą atmosferę na sali ;)

W dniach 10-11 maja 2014 w Barczewie, odbył się „Otwarty Puchar Polski WFMC” w kickboxingu. Mrągowo reprezentowało 10 zawodników, gdzie aż ośmiu debiutowało. Grupa Kaliniak Team wzięliśmy udział w turnieju jako klub Arrachion Mrągowo, reprezentując filię najlepszego klubu w Polsce Arrachion MMA Olsztyn. W dzień pierwszy do zawodów przystąpili: Kacper Makarewicz (6 lat) i Kacper Ostapkiewicz (9 lat). Każdy z nich miał w swych kat. wagowych po 8 zawodników. Nasi podopieczni wypadli bardzo dobrze zajmując odpowiednio 3 miejsce, brązowy medal i czwarte miejsce tuż za podium. Dodać należy, że obydwaj nasi najmniejsi rywalizowali jako debiutanci, a za swych rywali mieli przeciwników bardziej doświadczonych. Kolejny dzień do rywalizacji przystąpili juniorzy młodsi, starsi i seniorzy. W śród juniorów młodszych rywalizowali: Wojtek Bałdyga i Mateusz Giers. Wojtek po trzech ciężkich pojedynkach zajął 4 miejsce, natomiast Mateusz zdobył złoty medal. Tuż po nich do walki przystąpili: Rafał Gut (debiut) i Kuba Piaskowski. Rafał pojechał zdobywać cenne doświadczenie, po trzech miesiącach treningu, pokazał serce i charakter do walki, natomiast walcząc z doświadczonymi zawodnikami musiał uznać ich wyższość. Kuba startował w dwóch kategoriach wagowych, w swojej do 70 kg i w wyższej +5 kg. Potwierdził swoje umiejętności kickbokserskie zdobywając złoty medal w swej wadze i brązowy medal w wyższej wadze, walcząc jednego dnia 6 pojedynków. W śród seniorów swoje walki toczyli: Paweł Gocaliński (debiut), Łukasz Bożyk (debiut), Mateusz Modzelewski (debiut) i Krzysztof Kołodziejczyk. Na szczegółną uwagę należy zwrócić uwagę, iż po wyrównanej walce Paweł przegrał, natomiast według organizatorów jego pojedynek został doceniony i wyróżniony mianem walki turnieju pod względem technicznym, za co został wyróżniony wspólnie z swoim rywalem. Łukasz i Mateusz, co prawda przegrali swoje pojedynki z bardziej doświadczonymi zawodnikami, ale walki do końca były zawzięte i pełne emocji. Krzysiek potwierdził swoją klasę i jako już senior (pierwsze walki w tej kategorii wagowej) wygrał 3 walki, przegrywając walkę o finał.
Wszystkim podopiecznym z całego serca dziękuję za chęci i charakter do walki, że są następcy naszych mistrzów i idą ich śladami, by rozwijać swoje pasje, walczyć w zawodach sportowych. Wyjazd uważam za solidną dawkę treningu, cennego doświadczenia i motywację do kolejnych przygotowań i startów w zawodach.

Do Mrągowa przyjechał Szymon Bońkowski, jeden z najlepszych trenerów w Polsce w zakresie walki w „parterze”, czyli grappling i jiu-jitsu. Szymon jest jednym w głównych trenerów klubu Arrachion MMA Olsztyn, w którym trenują gwiazda KSW, tj. Mamed Khalidov, Aslambek Saidov czy Joanna Jędrzejczyk. Tematem treningu były obalenia przeciwnika, praca w parterze, utrzymanie pozycji i techniki kończące. W zajęciach uczestniczyły dzieci i młodzież mrągowska, najmłodszy uczestnik miał 6 lat, ćwiczyły także dziewczyny.

„Puchar Mazur” za nami.. odbyło się 12 pojedynków, w których stoczono walki w Boksie, K-1, Muay Thai i MMA. Nasz klub reprezentowało 5 zawodników, walczyliśmy jako Arrachion Mrągowo w formułach K-1:

Krzysiek KołodziejczykWYGRANA z Adam Brzozowski (Fight Club Nowy Dwór Mazowiecki)

Kuba PiaskowskiWYGRANA z Wiktor Krapiński (Brazi Thai Team Olsztyn)

Andrzej GajewskiWYGRANA z Marek Dobosz (White Bears Białystok)

Paweł ŚciepuroPRZEGRANA z Adrian Ziółkowski (Brazi Thai Team Olsztyn)

Sebastian Romańczyk - WYGRANA z Michał Foks (Kaiser Sports Olsztyn)

Walczyliśmy w formule K-1, na 5 walk, galę zakończyliśmy 4 walkami wygranymi i 1 porażką. Każda walka uczy i jest kolejnym zbieranym doświadczeniem, nie ważne czy się wygrywa czy przegrywa. Solidne przygotowanie do walk i pełna koncentracja w ringu dały możliwość obejrzenia ciekawych i mocnych pojedynków. Na portalu www.sport.mragowo.pl możecie obejrzeć wszystkie walki z gali..

ARRACHION MMA MRĄGOWO
„Kaliniak Team Mrągowo” dołączył do klubu Arrachion MMA Olsztyn !!! Już od dłuższego czasu trenujemy wspólnie z najlepszym klubem w Polsce, jeździmy do Olsztyna na wspólne treningi, czerpiemy wiedzę z zakresu walki w „stójce”. Teraz przyszedł czas na „parter”. Nadal będziemy trenować i startować w K-1, Kick-Boxing, ale dodatkowo także w MMA. Rozwijamy i uczymy się od najlepszych…
Chcesz trenować MMA? zacznij z nami! Oferujemy Ci odpowiednie warunki do treningów, seminaria z trenerami i zawodnikami Arrachionu Olsztyn, przygotowania do zawodów, a dla najlepszych wyjazdy na treningi do olsztyńskiego klubu, do „świątyni sukcesów” olsztyńskich zawodników, tj. Joanna Jędrzejczyk, Mamed Khalidov, Aslambek Saidov, Karol Celiński, Michał Szuliński, Adrian Zieliński itp.


Sebastian Romańczyk z Kaliniak Team Mrągowo Najpopularniejszym Sportowcem Mrągowa 2013 roku !!! GRATULUJEMY !!!

Ponadto, klub KALINIAK Team, za swoje osiągnięcia sportowe, został uhonorowany 3 miejscem, jako Drużyna Roku 2013r. !!!

DZIĘKUJEMY !!!

W Ostródzie, podopieczni mrągowskiego klubu Kaliniak Team, wzięli udział w seminarium szkoleniowym z Marcinem „Różal” Różalskim. Trening podzielony był na dwie tury po 2 godziny. W sumie uczestniczyło 60 osób z różnych części Polski. Seminarium odbywało się w miłej atmosferze, Marcin przekazywał, nie tylko swoją wiedzę z zakresu techniki walk, ale i mentalne podejście do walk, treningu czy życia.

Marcin Różalski to jeden z najlepszych polskich kickboxerów. Płocki zawodnik to dwukrotny Mistrz Świata w K-1 Rules. W MMA zadebiutował na gali KSW w 2011 roku. Do tej pory stoczył 6 walk w MMA z czego cztery wygrał, a dwa razy schodził z ringu pokonany. Jego rywalami byli tacy zawodnicy jak Valentijn Overeem, Rodney Glunder czy Paul Słowiński. Różal znany jest także z pracy instruktorskiej prowadzonej na obozach tematycznych, które organizowała największa Polska organizacja KSW.

1 złoto i 4 srebra. Z takim bilansem wróciliśmy z turnieju kick-boxerskiego „Puchar Pomorza” organizowanego przez PZKB w Gdańsku. Turniej był bardzo mocno osadzony głównie zawodnikami z Pomorza. Walki toczyły się w ringu na zasadach kick light, ograniczona siła uderzeń, natomiast emocje jakie towarzyszyły zawodnikom walczącym przed sporą publicznością, powodowało, iż dochodziło do walk w full-contact. Z dobrej strony pokazał się Krzysiek Kołodziejczyk, który zdobył Puchar Pomorza i wygrał w swojej kategorii wagowej. Nie zabrakło też małych kontrowersji w punktacji sędziów, no ale walki z gospodarzami imprezy zazwyczaj mają to do siebie ;) Byliśmy, pokazaliśmy się z dobrej strony, takie zawody za każdym razem uczą naszych zawodników, zdobywają cenne doświadczenie i kształtują charakter. Turniej był jednym z przystanków przygotowań do marcowej gali PRO-AM w Mrągowie, na którą już dziś zapraszamy!

11.01.2014, Tomasz Kalinowski i Maciej Kaźmierski wzięli udział w seminarium Muay Thai w Łodzi z trenerami kadry Muay Thai Polska. Udział w nim wzięli instruktorzy i trenerzy z całej Polski. Celem spotkania było uzyskanie stopni Khan, przekazanie wiedzy, jak poprowadzić zajęcia pod kontem przygotowania zawodników do zdawania na stopnie khan oraz jak przeprowadzić taki egzamin.
Dodatkowo dzięki zgrupowaniu kadry dzieci i kadetów odbywającym się równolegle było można podejrzeć jak powinny być prowadzone zajęcia z najmłodszymi oraz jak rozpocząć prowadzenie takich zajęć. Na szkoleniu nasi szkoleniowcy otrzymali 4 stopień Khan i to nie koniec…


PODSUMOWANIE ROKU 2013
Kończący się rok był pełen emocji, trudnych chwil, ciężkich treningów, często kończących się kontuzjami, które uniemożliwiały nam starty w zawodach. Natomiast i tak jestem z was dumny, ponieważ to Wy jesteście zawodnikami mrągowskiego klubu Kaliniak Team, jesteście jak rodzina, to Wy tworzycie ten klub i to Wy jesteście pionierami sportów walki jaki tworzy się w Mrągowie!!! Swoja ciężką pracą na treningach dajecie natchnienie i stanowicie wzór dla innych, którzy chcą być tacy jak Wy…
Zdobyliśmy w sumie 23 medale, z czego: 9 złotych, 8 srebrnych, 6 brązowych. To cieszy i daje jeszcze większą motywację do treningów, podnoszenia swoich umiejętności i kolejnych startów w zawodach, a także galach zawodowych – trener.
Zaczęło się to tak…
16.02.2013 – „WARMIA CUP” UFR
* Sebastian Romańczyk – złoto
* Jakub Piaskowski – złoto
* Damian Nowakowski – srebro
* Szymon Rostkowski – złoto
* Kuba Węcek – brąz
13.04.2013 – „UNDERGROUND FIGHT SHOW 7”, MRĄGOWO
* Sebastian Romańczyk – wygrana walka K-1
* Jakub Piaskowski – wygrana walka K-1
* Szymon Rostkowski – przegrana walka K-1
* Krzysiek Kołodziejczyk – przegrana walka K-1
11.05.2013 – „II OTWARTE MISTRZOSTWA BARCZEWA” FEDERACJI WFMC
* Karol Marszałek (7 lat)- srebro i brąz
* Krzysztof Kołodziejczyk – srebro
* Jakub Piaskowski – złoto
* Szymon Rostkowski – złoto
* Daniel Wiszowaty – srebro
* Paweł Ściepuro – brąz
08.06.2013 – MISTRZOSTWA POLSKI UFR
* Tomasz Kalinowski – złoto
* Szymon Rostkowski – srebro
* Kuba Węcek – złoto
* Daniel Wiszowaty – srebro
* Paweł Ściepuro – brąz
* Karina Jankowska – brąz
19.10.2013 – MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA CZECH K-1 ,WAKO
* Szymon Rostkowski – srebro
09.11.2013 – PUCHAR KASZUB K-1, MMA, BOKS
* Sebastian Romańczyk – wygrana walka K-1
08.12.2013 – „MAZOVIA CUP”, MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI UFR
* Szymon Rostkowski – złoto
* Jakub Piaskowski – srebro
* Andrzej Gajewski – złoto
* Kuba Węcek – brąz
20.12.2013 – „UNITED FIGHTING OSTROŁĘKA”
* Sebastian Romańczyk – wygrana walka K-1