Get Adobe Flash player
Gallery
5_0 43 ostroda_23-10-2010_-17 ostroda_23-10-2010_-5 14 4 ostroda_23-10-2010_-10 marcel13 ostroda_23-10-2010_-13

Zakończył się cykl biegów „Biegam Bo Lubię Polską Wieś”. Mamy w nim swój udział i skromne sukcesy. Dziś w Mikołajkach trójka naszych klubowiczów z Kaliniak CROSS Ladies & Gentelman; Ania Stolarczyk, Marek Rodziewicz i Tomasz Sternicki, plus pięcioletni Marcel Kalinowski (biegł dla taty po medal, bo tata ma nogę w gipsie) uczestniczyła w finałowym biegu na 5 km i… Ania dopięła swego, dobiegając pierwsza na metę wśród Kobiet !!! Marek i Tomek, z progresem do przodu z coraz lepszymi wynikami
czasowymi.
W podsumowaniu całego cyklu biegów, których było 5 w ciągu wakacji, w klasyfikacji generalnej OPEN Ania wybiegała 2 miejsce !!! Natomiast Tomasz Kalinowski, w kat. M-35 sklasyfikowany zostałem również na 2 miejscu. Jestem z Was dumny i podwójnie to cieszy, ze nie tylko treningami żyjemy, ale i że możemy też razem sprawdzać się, swoją kondycję, siłę i przede wszystkim wspólnie się wspierać, bo w grupie SIŁA !!!

W skrócie… Jako pierwszy do walk stanął Piotrek Mańkowski (walczył w kat. junior MMA). Walkę kontrolował w stójce, boksował dystansując przeciwnika, niestety pod koniec rundy dał się obalić do parteru i nabawił się kontuzji łokcia, natomiast chcąc nabrać doświadczenia stanął do kolejnej walki.. niestety przegranej z braku „paliwa” i w konsekwencji zajął 3 miejsce.
Błażej Modrzeski jako junior w swojej wadze nie miał nikogo więc przystąpił do walk z seniorami, organizator nie dopuścił go do walk w formule mma, więc musiał walczyć w grapplingu. Po pierwszym starciu przegrał nieznacznie 2:3 na kartach sędziowskich, natomiast w drugim pojedynek wygrał i wywalczył 3 miejsce!

ZAPRASZAMY DO TRENINGÓW.

KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE!

Dnia 16 sierpnia br. w Swobodnie odbyły się I Otwarte Zawody Beach Body, z konkurencjami takimi jak wyciskanie sztangi, zawody sylwetkowe i cross challenge.
Jako, że ćwiczymy cross trening postanowiliśmy pojechać i sprawdzić się w tej sportowej rywalizacji. My, amatorzy, trenując czerpiemy przede wszystkim zabawę i satysfakcję w pokonywaniu własnych słabości, a do zawodów przystąpiliśmy z silną konkurencją.
Do wykonania były dwa WODy (zestawy ćwiczeń) –  jeden polegał na wykonaniu jak najwięcej powtórzeń w ciągu 7 min (biegi i wykroki z obciążeniem), drugi zaś na jak najszybszym wykonaniu całego WODa (przysiady i „swing” z obciążeniem).
Dużym zaskoczeniem, podczas drugiego zestawu ćwiczeń, okazała się Agnieszka Kalinowska, która wykonała go najszybciej z 7. startujących kobiet. Do finału dostało się 5 kobiet, od nas z klubu Agnieszka Kalinowska i Agnieszka Bednarczyk. Po trzecim WODzie, odpowiednio Agnieszki skończyły na 3 i 4 miejscu. Tym samym, Agnieszka Kalinowska stanęła na najniższym stopniu podium!
- Jestem ogromnie dumny z moich koleżanek i kolegi Tomka z klubu, że mimo swojego wieku, rywalizując z dużo młodszymi od siebie, zacięcie walczyli do ukończenia ćwiczeń. Spędziliśmy miło czas, dla Nas liczyła się dobra zabawa! – relacjonuje Tomasz Kalinowski.

Cross Trening. O co w nim chodzi?

Cross Trening jest programem kondycyjnym. Został zaprojektowany tak aby wywołać jak najszerszą reakcję adaptacyjną. Cross-Trening nie jest specjalnym programem fitness, ale celową próbą zoptymalizowania fizycznych właściwości w każdym z dziesięciu głównych celów fitnessu.

Są to: układ krążenia, wydolność oddechowa, wytrzymałość, siła, elastyczność, zwinność, szybkość, koordynacja, równowaga, dokładność.

Cross Trening powstał, aby wzmocnić wszystkie te fizyczne właściwości, przez to daje możliwość rozwoju całego ciała tracąc nadwagę, a jednocześnie budując siłę i kondycję. Jednym z celów jest angażowanie w czasie ćwiczeń jak największej ilości mięśni i ścięgien, a ćwiczenia wykonuje się bez przerw między seriami i powtórzeniami.

Grupa „Kaliniak Team Ladies” funkcjonuje od 2 lat i cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. Zajęcia prowadzi Tomasz Kalinowski, instruktor z ukończonymi kwalifikacjami Cross Training. Dziewczyny, kobiety, panie podnoszą ciężary, biegają i wykonują szereg różnorodnych ćwiczeń (każdy trening to coś innego) po to, by być silniejszą, wysportowaną i zrzucić zbędne kilogramy.

Trenują również Panowie, którzy nie chcą odstawać od koleżanek. Zajęcia odbywają się codziennie, w okresie wakacyjnym jest promocja!

JESTEŚMY OFICJALNYM KLUBEM NA WARMII I MAZURACH, KTÓRY WSPÓŁPRACUJE I ROBI TRENINGI POD BIEGI Z PRZESZKODAMI – RUNMAGEDDON !!!


W Suszu odbyły się Mistrzostwa Polski UFR w kickboxingu. Zasady walki polegały na trzech rundach przekrojowych  tzn. 1 runda – boks, 2 runda – light contact, 3 runda – low-kick. Mrągowo reprezentował klub ARRACHION MRĄGOWO (grupa Kaliniak Team).
Do pierwszych walk przystąpiły dziewczyny, jako pierwsza walczyła Wiktoria „Wiśnia” Kalinowska, która w pięknym stylu wygrała swoje pierwsze walki i sięgnęła po złoty medal. Następnie Ala Zaniewicz, walcząc o finał, pokonała przeciwniczkę pokonując ją w 2 rundzie (TKO), niestety w finale trafiła na silną, doświadczoną rywalkę i musiał uznać jej wyższość zadowalając się srebrnym krążkiem.
Do kolejnych walk przystąpili nasi juniorzy; Wojtek Bałdyga wywalczył złoty krążek, Piotr Mańkowski srebro. Ostatnim walczącym był w kat seniorów, Mateusz Modzelewski, który wygrał wszystkie pojedynki i stanął na najwyższym podium.
Wszyscy nasi młodzi podopieczni wykazali się duchem walki i pokazali swą siłę oraz, że chcą trenować i dążyć do kolejnych sukcesów. To bardzo cieszy i motywuje jeszcze bardziej.

31 maja w Sochaczewie odbyły się amatorskie zawody „Puchar Polski MMA”. Mrągowski klub Arrachion reprezentowało dwóch młodych utalentowanych zawodników, Piotr Mańkowski i Błażej Modrzeski. Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił Piotrek, który wygrał pierwszą walkę, niestety w kolejnej musiał uznać wyższość rywala. Następnie do zmagań na macie przystąpił Błażej, który zadebiutował na zawodach i to od razu z sukcesem, zdobywając złoty medal!
Podopieczni Pawła Jastrzębskiego i Tomasz Kalinowskiego bardzo dobrze zaprezentowali się na zawodach ogólnokrajowych, dumnie reprezentując Mrągowo, pojechali po nowe doświadczenie walcząc pierwszy raz w formule mma, wcześniej startując tylko w kickboxingu. Bardzo dobrze rokuje to na przyszłość, chłopaki są ambitni, ciężką pracą i systematycznością na treningu, udowadniają, że mają potencjał i głodni są sukcesów.

24 maja w Ostrołęce, dziewczyny z Arrachion Mrągowo (grupa Kaliniak Team) uczestniczyły w seminarium z Joanną Jędrzejczyk. Asi, nie trzeba przedstawiać, już kilkakrotnie gościła w Mrągowie, na zaproszenie trenera Tomasz Kalinowskiego, wcześniej na gale sztuk walki, potem też na seminaria. Asia jest mistrzynią największej federacji mieszanych sztuk walki UFC. Skromna i zawsze uśmiechnięta, taka zawsze była i jest, pamiętam jak jeszcze, w wieku nastolatki, gdy razem zaczynaliśmy treningi, to zawsze taka sama była i pozostała, mimo jej sukcesu zawodowego w sporcie – relacjonuje Tomasz Kalinowski.
Była to świetna okazja, do spotkania się i wspólnego treningu z Asią i moich podopiecznych dziewczyn, które chcą być także najlepsze w tym co robią. Spotkanie z ikoną światowej sceny kobiecego mma jest dodatkowo motywującym aspektem do treningów. Asia poprowadziła trening z zakresu technik uderzanych, na koniec seminarium, w miłej atmosferze poprowadziła małą pogawędka, w której opowiadała jakie są plusy z trenowania, co daje sport i zachęcała by nie rezygnować z treningów.

W minioną sobotę, w Barczewie odbył się turniej kickboxingu „Otwarty Puchar Warmii i Mazur”. Przystąpiło do niego ponad 160 zawodników.  Mrągowski klub Arrachion (grupa Kaliniak Team) reprezentowało 14 osób. Do pierwszych konkurencji przystąpili najmłodsi nasi zawodnicy walcząc w formule Kalaki (zabawa w formie walki na pałki piankowe, w której sprawdza się szybkość i ruchliwość zawodnika, kto kogo pierwszy trafi zdobywa punkt). Jako pierwszy, w grupie przedszkolaków startował Jakub Jabłoński,
który miał w swojej grupie 5 rywali, przegrał jedynie w walce finałowej i zdobył srebrny medal. Kolejni startowali Kacper Makarewicz i Amadeusz Castellanos. Obaj mieli „ciężką” grupę, ponieważ w ich kategorii było w sumie osiemnaście dzieci. Jeden i drugi szli jak burza pokonując swych rywali i w walce o finał spotkali się na przeciw siebie, walkę wygrał Kacper i to on walczył o złoty medal, niestety po zaciętym boju musiał uznać wyższość przeciwnika i zadowolić się srebrnym medalem. Amadeusz,
po zaciętym pojedynku, jednym punktem wywalczył brązowy medal. Cieszy postawa naszych najmłodszych „fighterów”, ponieważ w tej konkurencji startowali po raz pierwszy.
Po dłuższym oczekiwaniu na konkurencję kick-light, wystartowała reszta naszych zawodników. Wśród dziewczyn znakomicie spisały się Anita Rochniak i Wiktoria „Wiśnia” Kalinowska, które w swych kategoriach wywalczyły najwyższe miejsca na podium walcząc po dwie walki i wszystkie wygrywając. Ala Zaniewicz wywalczyła srebrny krążek, a Wiktoria Krakowska i Żaneta Rochniak brązowe. Wśród chłopaków, złote medale wywalczyli Mateusz Modzelewski pochodzący z Rynu, Oraz Alan Pieróg.
Nic tak nie uczy i daje cenne doświadczenia, jak walki na amatorskich zawodach. Zawsze to powtarzam swoim podopiecznym, że warto trenować i potem sprawdzać się na takich imprezach. Buduje to w nich pewność siebie, kształtuje charakter i uczy pokory.
Wyjazd uważam za udany, tym bardziej, że wielu z zawodników startowało po raz pierwszy w takiej imprezie i wszyscy zintegrowali się tworząc jedną grupę i wspierając się. W grupie siła!

Patrycja Pamuła, to młoda perspektywiczna zawodniczka z klubu Kokoro Gym Grudziądz, w swoim dorobku posiada już tytuł vice-mistrzyni świata K-1. Patrycja poprowadziła trening stawiając dużą uwagę na techniki kopnięć. Swoją postawą zaszczepiła również nasze dziewczyny w klubie do jeszcze cięższych treningów.

Stowarzyszenie KALINIAK TEAM MRĄGOWO nowym partnerem Karty Mrągowskiej Rodziny Trzy Plus. W ramach zniżek oferowanych przez Klub posiadacze karty skorzystać będą mogli z darmowych zajęć dla dzieci (7-12 lat) i młodzieży (13-17 lat), w tym udostępnienie sprzętu treningowego, 20 % zniżki dla kobiet i mężczyzn na zajęcia CROSS TRENING oraz 50 % zniżki na zajęcia sztuk walki.

Czterech naszych reprezentantów uczestniczyło w treningu z zakresu boksu tajskiego z Tomkiem Makowskim. Tematyką zajęć była technika walki w klinczu, używanie łokci i kolan, oraz obalenia. Cenna wiedza zaczerpnięta, teraz tylko szlifować ją na treningach.. ONE WORLD, ONE MUAY THAI !!!

Wraz z trenującą grupą Kobiet ( już od dwóch lat :) ) postanowiliśmy stworzyć grupę Mężczyzn, którzy także są zainteresowani  treningiem CROSS TRENING. Jest to program treningu siłowego i kondycyjnego, który opiera się na wzroście dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych uznanych przez specjalistów. Podczas ćwiczeń rozwija się siłę i masę mięśni, aby wzmocnić siłę ruchu mięśni w życiu realnym.

Wykonanie ćwiczeń podczas cross treningu następuje w sposób intensywny, bez czasu na przerwę. Ćwiczy się jednocześnie podnoszenie ciężarów, sprawność atletyczną, odporność. Wyrabia odporność krążeniową oraz oddechową, siłę i wytrzymałość mięśni, rozciągliwość, szybkość, sprawność, psychomotorykę, równowagę i precyzję.

1. K-1 / 66 kg – HUBERT KLAUS Panzer Suwałki -- MATEUSZ OLBRYŚ Terlik Team Mikołajki

2. K-1 / 65 kg – DANIEL MIESZCZYŃSKI Kaiser Sports Olsztyn – DAMIAN NOWAKOWSKI Arrachion Mrągowo

3. K-1 / 66 kg – JAKUB SOWA Terlik Team Mikołajki -- WOJCIECH POŁUKORD Mrągowo Top Team

4. K-1 / 75 kg – JAKUB JARKA Ostrołęka Fight Academy -- DAMIAN BIESIEKIERSKI Arrachion Olsztyn

5. K-1 / 94 kg -- KAMIL ROKICKI Walhalla Mińsk Mazowiecki -- KEWIN WIWATOWSKI Kokoro Gym Grudziądz

6. K-1 / 70 kg – AREK DASZKIEWICZ MMA Tora Giżycko -- KRZYSIEK KOŁODZIEJCZYK Arrachion Mrągowo

7. MT / 75 kg – MARCIN DRĄG Kokoro Gym Grudziądz – NORBERT ADAMIEC Serafin Warszawa

8. K-1 / 80 kg – DAMIAN BURCZ Kokoro Gym Grudziądz – KUBA WĘCEK Arrachion Mrągowo

9. K-1 / 91 kg – ADAM DUBIN Panzer Suwałki -- MIŁOSZ LIPOWICZ Arrachion Olsztyn

WALKA WIECZORU

10. Thai Boxing / 52 kg – MAGDA MRÓZ Serafin Warszawa – PATRYCJA PAMUŁA Kokoro Gym Grudziądz

Impreza finansowana ze środków budżetu Miasta Mrągowo, przeznaczonych na profilaktykę problemów alkoholowych.


07.03.2015 w Gołdapi odbyła się Gala sportów walki „GOŁDAP FIGHT NIGHT”. Nasz klub reprezentował Wojtek Bałdyga tocząc swój pojedynek w formule kick – light z miejscowym rywalem. Wojtek, nie ulegając presji gospodarzowi i miejscowej publiczności (600 osób), od samego początku narzucił swoje tempo walki i konsekwentnie atakował przeciwnika.
Była to walka amatorska juniorów, a Wojtek jest jednym z młodych perspektywicznych zawodników w klubie, którzy oddają się w stu procentach na każdym treningu, co zaczyna przynosić efekty. GRATULUJEMY!

Podsumowując.. otrzymaliśmy dwa wyróżnienia, o to one:

Trenerem roku 2014 został Andrzej Matysiak – trener kajakarstwa klasycznego w Bazie Mrągowo.
Nominacje w tej kategorii otrzymali:
- Tomasz Kalinowski (trener sportów walki)
- Kamil Kwiatek (trener grup młodzieżowych MKS „Mrągowia” Mrągowo)
- Andrzej Wachowicz (trener MUKS OMEGA Mrągowo)

Drużyną roku 2014 została sekcja tenisa stołowego MKS „Mrągowia” Mrągowo
Nominacje w tej kategorii otrzymali:
- Sportowy Klub Bilardowy
- KALINIAK Team Mrągowo
- Junior AS Mrągowo
- MUKS OMEGA Mrągowo

Za nami kolejne starty w nowym roku. Krzysztof Kołodziejczyk (Arrachion Mrągowo) i Andrzej Gajewski (Fighter Giżycko) reprezentowali team na wieczornej gali K-1 w Suwałkach. Zarówno Krzysiek, jak i Andrzej walczyli w miejscowymi rywalami, których niosła publiczność wypełniona po brzegi. Po emocjonującym pojedynku, walka toczyła się w szybkim tempie, wyższość rywala musiał uznać Krzysiek. Była to dla niego debiutująca walka, która była przygotowaniem do marcowej gali „Puchar Mazur 2″ w Mrągowie. Natomiast Andrzej nie dał szans przeciwnikowi i pewnie wypunktował zwycięstwo.

Mrągowski Klub ARRACHION Mrągowo, w okresie ferii zimowych, prowadził  bezpłatne zajęcia.

Mrągowscy zawodnicy Arrachion Mrągowo zainaugurowali starty w nowym roku kalendarzowym. Wzięli udział w Mistrzostwach Polski WKSF. Był to bardzo udany start moich podopiecznych, w najsilniej obsadzonej formule walk jaką było K-1, Krzysztof Kołodziejczyk, już jako senior, wywalczył brązowy medal. Kolejny krążek, złoty wywalczył Damian Nowakowski, walcząc w formule kick light (to lżejsza odmiana walki od K1, bez używania ciosów kolanem). W seniorach debiutował Bartosz Różański, który niestety musiał uznać wyższość doświadczenia swoich rywali, ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu. Ostatnim w klubu, również debiutującym na zawodach, był nasz kadet Czarek Sternicki. Zaledwie po pół roku trenowania, pokazał, że ma potencjał i charakter do walk. W pierwszym pojedynku musiał uznać zwycięstwo przeciwnika, natomiast werdykt wielu obserwatorów tej walki zdziwił.
- Jestem bardzo zadowolony z startów moich podopiecznych, pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Krzysiek swoimi walkami zwrócił uwagę na trenerów kadry Polski, którzy chcieliby go mieć w swych szeregach. Dodatkowo dla Krzyśka był to sprawdzian przed debiutującą walką zawodową, którą stoczy już za dwa tygodnie w Suwałkach.

Na zaproszenie mrągowskiego filii Arrachionu (grupa Kaliniak Team) odbyło się seminarium szkoleniowe z Pawłem Derlaczem. Paweł jest jednym z czołowych trenerów w Polsce, razem z Szymonem Bońkowskim prowadzą klub Arrachion MMA Olsztyn, z którego wywodzą się światowe gwiazdy sportów walki tj. Mamed Khalidov (zawodnik KSW) czy Joanna Jędrzejczyk (zawodniczka UFC). Tematyką zajęć była walka w „stójce”, kombinacje bokserskie, klincz i obrona przed sprowadzeniem walki do parteru. Seminarium cieszyło się sporym zainteresowaniem, wzięło w nim udział kilku przedstawicieli z innych miast; Mikołajki, Węgorzewo, Giżycko, Ostrołęka, Suwałki.

25.01.2014 – „PUCHAR POMORZA” PZKB, GDAŃSK.

* Krzysiek Kołodziejczyk – złoto

* Sebastian Romańczyk – srebro

* Paweł Ściepuro – srebro

29.03.2014 – „PUCHAR MAZUR 1”, MRĄGOWO.

* Krzysiek Kołodziejczyk – wygrana walka K-1

* Kuba Piaskowski – wygrana walka K-1

* Andrzej Gajewski – wygrana walka K-1

* Sebastian Romańczyk – wygrana walka K-1

10.05.2014 – OTWARTY PUCHAR POLSKI WFMC, BARCZEWO.

* Krzysiek Kołodziejczyk – srebro

* Kacper Makarewicz – brąz

* Mateusz Giers – złoto

* Kuba Piaskowski – złoto, brąz

14.04.2014 – MISTRZOSTWA POLSKI UFR, SUSZ.

* Kuba Piaskowski – złoto

* Kuba Węcek – złoto

* Damian Nowakowski – złoto

* Tomasz Kalinowski – złoto

* Żaneta Rochniak – złoto

* Kacper Makarewicz – brąz

* Mateusz Modzelewski – brąz

* Piotr Ogrodziński – brąz

24.09.2014 – MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA CZECH K-1, PRAGA.

* Krzysiek Kołodziejczyk – srebro

* Kuba Węcek – srebro

* Damian Nowakowski – srebro

08.11.2014 – MISTRZOSTWA POLSKI AMATORSKIEGO MMA, OLSZTYN.

* Mateusz Giers – brąz

30.11.2014 – „KURPIOWSKA KUŹNIA MISTRZÓW”, OSTROŁĘKA.

* Tomasz Kalinowski – wygrana walka – boks

* Damian Nowakowski – wygrana walka – K-1

* Kuba Węcek – wygrana walka K-1

* Paweł Wojciechowski – wygrana walka K-1

05.12.2014 – „UNITED FIGHTING OSTROŁĘKA”, OSTROŁĘKA.

* Tomasz Kalinowski – wygrana walka K-1

06.12.2014 – „PUCHAR EUROPY UFR, WKA, WKSF”, TARCZYN.

* Wiktoria Wilga – złoto

* Wiktoria Krakowska – srebro

* Paulina Krakowiak – srebro

* Wojtek Bałdyga – brąz

* Mateusz Giers – srebro