Get Adobe Flash player
Gallery
mar5 44 r_0 321 ostroda_23-10-2010_-3 treningi-6 ddd 53 54

Po raz trzeci w Mrągowie odbyła się gala sportów walki „Puchar Mazur”. Zmagania zawodników walczących w formułach: K-1 i MMA obejrzał komplet widzów zgromadzonych na trybunach.

Widzowie obejrzeli 11 walk. Na ringu walczyli zawodnicy z Ełku, Grudziądza, Ostrołęki, Warszawy, Giżycka, Pisza i Mrągowa. Gospodarzy w formułach K-1, MMA reprezentowało 10 zawodników z klubów Arrachion Mrągowo i Ruban Fight & Fitness. Organizatorem imprezy było stowarzyszenie „Kaliniak Team Mrągowo”, galę patronatem objęła Burmistrz Miasta Mrągowo.

Na ringu nie zabrakło krwi i potu, na trybunach nie brakowało emocji. Kibice głośno dopingowali mrągowskich zawodników. W przerwie pomiędzy walkami imprezę uatrakcyjniły pokazy taneczne olsztyńskiej grupy Flowin’ Sistas.
Gala z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Potwierdza to fakt, iż na trybunach brakowało miejsc siedzących.

Zwycięstwo odniosło pięciu naszych zawodników:
Mateusz Modzelewski -- Angelo Limetti (Garuda Warszawa) / K-1
Krzysztof Kołodziejczyk - Bartosz Maziarz (Kokoro Grudziądz) / K-1
Kuba Piaskowski - Kuba Rosiński (Kokoro Grudziądz) / K-1
Paweł Gocaliński --  Merab Gerovov (Grappler Grudziądz) / MMA

W Ostrołęckim klubie Fight Academy Krzysiek, Kuba i Bartek uczestniczyli w seminarium z Konkeanlekiem Sitpholekiem , zawodnikiem z Tajlandii. Konkeanlek który ma na koncie ponad 300 walk w Muay Thai, jest 6 krotnym mistrzem stadionu Thepprasit, walczył na jedym z najbardziej prestiżowych stadionów, Lumpinee. Mistrz Świata 3 federacji. Razem z nim był także trener kadry Polski MuayThai Rafal Simonides! To była cenna lekcja boksu tajskiego

W sobotę, mrągowski klub sportów walki Arrachion Mrągowo (grupa Kaliniak Team) wziął udział w zawodowej Gali „I Mazurskiej Nocy Gladiatorów” w Giżycku. Jako pierwszy w walce półzawodowej, w formule K-1 zawalczył nasz młody i perspektywiczny wychowanek Mateusz Modzelewski. W debiucie, Mateusz miał cięższego przeciwnika o 6 kg, mimo to konsekwentnie słuchając swojego narożnika kontrolował walkę punktując i pewnie wygrywając.

W walce wieczoru zaprezentował się nasz kolejny zawodnik Paweł Gocaliński, któremu przyszło się zmierzyć z gospodarzem w walce zawodowej, w formule MMA. Paweł po efektownym zapaśniczym obaleniu sprowadził walkę do parteru i po niespełna dwóch minutach pierwszej rundy zakończył walkę balachą (technika kończąca, dźwignia na staw łokciowy).
Podopieczni Pawła Jastrzębskiego i Tomasza Kalinowskiego bardzo dobrze zaprezentowali się w swych walkach, obu zawodników będziemy mogli obejrzeć w Mrągowie na wieczornej Gali „Car4Parts Puchar Mazur 3″, która odbędzie się 2 kwietnia.

W dniu 30.01.2016 w Nawiadach odbył się turniej zapasniczy z udziałem drużyn z naszego regionu. W turnieju tym wzięło udział dwóch zawodników na co dzień trenujących w klubie Arrachion Mrągowo. Podopieczni trenera Pawła Jastrzębskiego reprezentowali klub LUKS Marcinkowo, w którym również trenują pod okiem trenera Witolda Sańko. Michał Jastrzębski w kat. do 35 kg wywalczył srebrny medal, natomiast Ksawier Skol w kat. do 50 kg stanął na najwyższym podium zgarniajac złoty medal. Gratulujemy!

30 stycznia trzech naszych klubowiczów Ania, Tomek i Marek uczestniczyło w mordeczym marszo biegu na terenie poligonu wojskowego w Orzyszu. Dystant do pokonania, to 30 km i 100 przeszkód napotkanych na trasie. Poza przeszkdoami, na parę przypadał dodatkowy ciężar (belka drewniana), który przez całą trasę aż do mety należało mieć z sobą. Teren był bardzo wymagający, dużo błota, miejscami po kolana, co uniemożliwiało sprawne przemieszczanie się. Poza tym, była przeprawa przez rzekę, czołganie, wspinanie… Na 300 osób bieg nie ukończyło 126 osób, z czego 12 wymagało pomocy medycznej. Trasę pokonaliśmuy po ponad pięciu i pół godzinach.

Trzech naszych zawodników wzięło udział w walkach na pięści i giry, podczas 5 Grandy Warszawskiej. Walki K-1 z topowymi klubami w Polsce, to ogromne doświadczenie dla Nas. Alan w +90kg, po mocnym prawym w drugiej rundzie, zmusił rywala do liczenia. Bartek i Kuba toczyli wyrównane i mocne pojedynki. Walki nie były punktowane, a odbywały się w formie sparingów.

Podopieczni Pawła Jastrzębskiego i Tomasz Kalinowskiego zainaugurowali nowy rok startami na zawodach w Mińsku Mazowieckim podczas Mistrzostw Polski WKSF. Klub Arrachion Mrągowo (grupa Kaliniak Team) reprezentowało 5 zawodników.
Jako pierwszy do startów przystąpił najmłodszy zawodnik, Michał Jastrzbski, kótry tym samym debiutował w zawdoach. Wziął udział w dwóch konkurencjach, jiu jitsu no gi i kick-boxing kalaki. W pierwszej wywalczył brązowy medal, natomiast w drugiej, po czterech walkach, w finale uległ gospodarzowi i musiał zadowolić się srebrem. Kolejnym zawodnikime, który zmierzył się w jiu jitsu no gi był Piotr Mańkowski, dla którego również był to debiut walk w tej formule, uplasował się na drugim miejscu zgarniając srebrny krążek.
Potem swoje rywalizacje zaczeli nasi kick-boxerzy. I tak Wiktoria „Wiśnia” Kalinowska i Mateusz Modzelewski wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski, a na samym końcu imprezy, ok. 22:00 do rywalizacji przystąpił Alan Pieróg walcząc w kat. +90 kg. Po trzech zaciątych walkach, Alan z kontuzją piszczela i kolana przystąpił do walki finałowej. Niestety, po pierwszej rundzie, musieliśmy zrezygnować z kontynuowania pojedynku i Alan ostatecznie uplasował się na drugim miejscu, zgarniając
vice-mistrza Polski WKSF. Dodatkowo, włodarze owej federacji, widząc zacięcie i charakter woli walki jaką prezentował Alan, wręczyli mu powołanie do kadry narodowej Polskiej Federacji Kick Boxingu (PFKB).