Get Adobe Flash player
Gallery
14 treningi-11 marcel13 43 6 img_4598 ostroda_23-10-2010_-1 ostroda_23-10-2010_-6 slawek24
Kończący się rok był pełen emocji, trudnych chwil, ciężkich treningów, często kończących się kontuzjami, które uniemożliwiały nam starty w zawodach. Natomiast i tak jestem z was dumny, ponieważ to Wy jesteście zawodnikami mrągowskiego klubu Kaliniak Team, jesteście jak rodzina, to Wy tworzycie ten klub i to Wy jesteście pionierami sportów walki jaki tworzy się w Mrągowie!!! Swoja ciężką pracą na treningach dajecie natchnienie i stanowicie wzór dla innych, którzy chcą być tacy jak Wy…
Zdobyliśmy w sumie 23 medale, z czego: 9 złotych, 8 srebrnych, 6 brązowych. To cieszy i daje jeszcze większą motywację do treningów, podnoszenia swoich umiejętności i kolejnych startów w zawodach, a także galach zawodowych – trener.
Zaczęło się to tak…
16.02.2013 – „WARMIA CUP” UFR
* Sebastian Romańczyk – złoto
* Jakub Piaskowski – złoto
* Damian Nowakowski – srebro
* Szymon Rostkowski – złoto
* Kuba Węcek – brąz
13.04.2013 – „UNDERGROUND FIGHT SHOW 7”, MRĄGOWO
* Sebastian Romańczyk – wygrana walka K-1
* Jakub Piaskowski – wygrana walka K-1
* Szymon Rostkowski – przegrana walka K-1
* Krzysiek Kołodziejczyk – przegrana walka K-1
11.05.2013 – „II OTWARTE MISTRZOSTWA BARCZEWA” FEDERACJI WFMC
* Karol Marszałek (7 lat)- srebro i brąz
* Krzysztof Kołodziejczyk – srebro
* Jakub Piaskowski – złoto
* Szymon Rostkowski – złoto
* Daniel Wiszowaty – srebro
* Paweł Ściepuro – brąz
08.06.2013 – MISTRZOSTWA POLSKI UFR
* Tomasz Kalinowski – złoto
* Szymon Rostkowski – srebro
* Kuba Węcek – złoto
* Daniel Wiszowaty – srebro
* Paweł Ściepuro – brąz
* Karina Jankowska – brąz
19.10.2013 – MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA CZECH K-1 ,WAKO
* Szymon Rostkowski – srebro
09.11.2013 – PUCHAR KASZUB K-1, MMA, BOKS
* Sebastian Romańczyk – wygrana walka K-1
08.12.2013 – „MAZOVIA CUP”, MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI UFR
* Szymon Rostkowski – złoto
* Jakub Piaskowski – srebro
* Andrzej Gajewski – złoto
* Kuba Węcek – brąz
20.12.2013 – „UNITED FIGHTING OSTROŁĘKA”
* Sebastian Romańczyk – wygrana walka K-1

United Fighting Ostrołęka

20 grudnia 2013

Dwóch mrągowskich zawodników: Sebastian Romańczyk (Kaliniak Team) i Janek Klimek (Luczek Combat Team) wzięli udział w profesjonalnej Gali Sztuka Walki, na której odbywały się walki w następujących odmianach: K-1, MMA, Karate, Boks. Niestety Janek (Boks), z wymagającym przeciwnikiem, Mistrzem Polski w boksie przegrał jednogłośną decyzją na punkty. Sebastian Romańczyk (K-1) walczył z zawodnikiem z zaprzyjaźnionego klubu Brazi-Thai Team Olsztyn Arturem Niebrzydowskim. W pierwszej rundzie Sebastian wykorzystał opuszczoną rękę przeciwnika i szybkim prawym sierpem posłał na deski rywala. Artur wstał, otrząsnął się i ruszył do ataku. Sebastian konsekwentnie odpierał ataki narzucając swoje tempo walki i jednogłośną decyzją sędziów 3-0 wygrał walkę. Gratulujemy!!!

8 grudnia 2013
Dnia 07.12.2013 w Tarczynie, zawodnicy Kaliniak Team walczyli na zawodach kick-boxerskich organizacji UFR, na zasadach full contact w ringu, 1 runda: Boks, 2 runda: Kickboxing, 3 runda: K-1. Szymon Rostkowski zdobył złoto, Kuba Węcek brąz, Kuba Piaskowski srebro (po kontrowersyjnej walce z zawodnikiem z Działdowa, przegranej nie jednogłośną decyzją 1:2, gdzie dwóch sędziów punktowych.. było z Działdowa), Andrzej Gajewski złoto (zawodnik trenujący w Krav Maga Motyl Giżycko), Paweł Ściepuro wygrał walkę o 3 miejsce na podium i tu nastąpiła dezorientacja.. Okazało się że prawo walki o 3 miejsce miał jeszcze trzeci zawodnik i w dziwnych okolicznościach miał z nim zawalczyć jeszcze raz Paweł nie schodząc z ringu. Zmęczenie i lekkie urazy spowodowały, że odpuściliśmy.
DZIĘKUJEMY SPONSOROM za wspieranie klubu w rozwijaniu się i zdobywaniu sukcesów, ale i w wyjeździe do Tarczyna na zawody:
* AZET TRANSPORT – Jerzy Puchalski (Maciej Kaźmierski)
* BIELKI – Łukasz Bierycki
* AUTO – TRANS – Rafał Zarzycki
* FANATIC – AUTO SZROT – Dariusz Ołów
* TRAKPOL – Dariusz Lentas
9 listopada 2013

W sobotę 9 listopada w Kartuzach odbyła się Zawodowa Gala Sportów Walki, podczas której ze świetnej strony pokazał się Sebastian Romańczyk z mrągowskiego Kaliniak Team. Zawodnik, wyróżniony przez nas Sportowym Odkryciem Roku 2012, tym razem pokonał Robert Wrońskiego, wicemistrza Polski w kickboxingu.

Zgromadzeni w kartuskiej hali kibice, mogli obejrzeć 12 pojedynków w formułach K-1, MMA oraz BOKS. Mrągowski klub Kaliniak Team reprezentował Sebastian Romańczyk, dla którego był to debiut na tego typu imprezie. Jego rywalem był gospodarz Robert Wroński, wicemistrz Polski w kickboxingu.

Walka rozpoczęła się nie po myśli mrągowianina. Przeciwnik wykorzystał nieuwagę Sebastiana i trafił czystym ciosem, co spowodowało, że mrągowskiemu fighterowi ugięły się nogi. Trudne momenty przetrzymał jednak klinczując. Po chwili Sebastian wziął się w garść i zaczął odrabiać straty punktując rywala kopnięciami.

– Druga runda potwierdziła, że Sebastian już doszedł do siebie i narzucił gospodarzowi swój styl walki i po akcji bokserskiej posłał gospodarza na deski. W trzeciej rundzie trzymał tempo walki, przeciwnik po paru czystych kolanach na korpus, zaczął tracić oddech – relacjonuje Tomasz Kalinowski.

Sebastian Romańczyk wygrał pewnie i jednogłośnie na punkty u każdego sędziego (3:0), pokazując się ze świetnej strony na ogólnopolskiej arenie.

19 października 2013

Zawodnicy mrągowskiego klubu „Kaliniak Team Mrągowo”, w składzie: Szymon Rostkowski, Jakub Piaskowski, Sebastian Romańczyk, Paweł Ściepuro, Tomasz Kalinowski, uczestniczyli w turnieju Międzynarodowe Mistrzostwa Czech K-1. W imprezie wzięli udział zawodnicy z krajów: Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Ukraina, Polska. Poziom walk był bardzo wysoki, większość zawodników miała na swoim koncie po kilka walk zawodowych.
Wszyscy mrągowianie zaczęli walki w gospodarzami. Jakub Piaskowski, Paweł Ściepuro, Tomasz Kalinowski (kontuzja pleców) przegrali pierwsze swoje walki i pożegnali się z turniejem. Sebastian Romańczyk pierwszą walkę wygrał z Czechem, natomiast w ćwierćfinale przegrał i odpadł, również z Czechem. Największą niespodziankę sprawił Szymon Rostkowski, junior w -75 kg., który w drodze do finału, w walce półfinałowej pokonał reprezentanta Czech w pierwszej rundzie przez KO (sędzia dwukrotnie liczył Czecha, za trzecim
razem zakończył walkę). W finale Szymon trafił na reprezentanta Węgier. Przeciwnik dominował fizycznie i umiejętnościami, dla Szymona zabrakło doświadczenia na tak dobrego zawodnika i musiał uznać wyższość. W konsekwencji wywalczył srebrny medal junior w kat. -75kg. Jestem zadowolony z wyjazdu, mimo dużej odległości i małych komplikacji z wyjazdem, było warto. Dumnie reprezentować nasz kraj i Miasto Mrągowo na Międzynarodowych zawodach o randze Mistrzowskiej. Pozwoliło to nam na zebranie cennego doświadczenia, pokazało, że mimo krótkiego stażu treningowego, klub istnieje od 2010 roku, to możemy rywalizować z najlepszymi.

10 sierpnia 2013

10.08.2013 nasz klub odwiedził Maciek Skupiński, pierwszy Polak, który wywalczył Mistrza Świata Muay Thai, Kazahstan 2003r. Maciek, to doświadczony niegdyś zawodnik, obecnie trener klubu SERAFIN Warszawa. Tematem ponad dwu godzinnego treningu były techniki walki w klinczu z użyciem kolan i łokci. Zajęcia odbyły się w nowej sali treningowej klubu Kaliniak Team Mrągowo.

3 lipca 2013

ZACZYNAMY TRENINGI ZAPASÓW, KTÓE MAJĄ NADAĆ NAM GIBKOŚCI CIAŁA, WPROWADZIĆ DO WALK W PARTERZE I W NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI OWOCOWAĆ W AMATORSKICH WALKACH MMA. ZAPRASZAMY NA TRENINGI…  foto wyk. Piotr Deptuła www.studio.mragowo.pl

8 czerwca 2013

Na „Mistrzostwach Polski UFR” w Suszu nasi kick-boxerzy zdobyli:
* Tomasz Kalinowski – złoty medal, Mistrz Polski w kat. -90 kg senior.
* Szymon Rostkowski – srebrny medal, Vice-mistrz Polski w kat. -77 kg. kadeci starsi.
* Kuba Węcek – złoty medal, Mistrz Polski w kat. -78 kg junior.
* Daniel Wiszowaty – srebrny medal, Vice-mistrz Polski w kat. -78 kg junior.
* Paweł Ściepuro – brązowy medal w kat. -72 kg senior.
* Karina Jankowska – brązowy medal w kat. – 71 kg kadeci starsi.

Walki odbywały się na zasadach UFR Rules (3 rundy: 1-na zasadach bokserskich, 2- na zasadach light contact, 3- na zasadach light kick)

Startowali jeszcze: Sebastian Romańczyk, który po ciężkiej walce o finał, gdzie zamiast light-kontaktu był full-kontakt, przegrał po dogrywce, nie przystąpił walki o 3 miejsce z powodu kontuzji. Krzysiek Kołodziejczyk przegrał walkę o 3 miejsce i uplasował się na 4 miejscu. Łukasz Ciskowski, przegrał pierwszą walkę,debiutował na walkach turniejowych, pojechał zdobywać cenne doświadczenie i miejmy nadzieję, że następnym razem będzie coraz lepiej  Kuba Piaskowski niestety przegrał pierwszą walkę po kontrowersyjnej decyzji sędziów, gdzie sam rywal Kuby był zdziwiony, że wygrał, heh No cóż z sędziami nie dyskutuje się… GRATULUJĘ wszystkim postawy i podjęcia rywalizacji pamiętając, że jedyną przegraną jest rezygnacja, wszystko inne jest krokiem w przód !!!

Dziękujemy za bezinteresowną pomoc finansową w wyjeździe:  Dariusz Lentas www.maszynylentas.pl, Maciek Kazmierski www.azet-transport.pl, Tomek Gadzikowski www.geodezja-pryzmat.olsztyn.pl
11 maja 2013

Na amatorskim turnieju kick-boxingu nasi zawodnicy zdobyli worek medali. Startowało 140 zawodników, Kaliniak Team reprezentowało 7 fighterów.  Nasz siedmioletni fajter Karol Marszałek zdobył srebrny medal w KALAKI Fight (walki przerywane pałki) i brązowy medal w STOP Point (walki przerywane). Reszta juniorów walczyła w LIGHT Contact (walka ciągła z ograniczonym kontaktem) Krzysztof Kołodziejczyk w kat. -60 kg zdobył srebrny medal, Jakub Piaskowski w kat. -67 kg złoty medal, Szymon Rostkowski wywalczył złoto a Daniel Wiszowaty srebro w kat. -72 kg. Wśród seniorów, w kat. -78 kg  Paweł Ściepuro uplasował się na trzecim miejscu z brązowym medalem, a swój pierwszy start w turnieju zaliczył Karol Jannasz, który niestety po ciężkim boju z doświadczonym zawodnikiem przegrał.

29 marca 2013

zdjęcia zrobił Piotr Deptuła, www.itvmragowo.pl www.studio.mragowo.pl

16 lutego 2013

W dniu 16.02.2013 w Iłowie odbył się turniej Kick-boxingu „Warmia Cup 2013″, którego organizatorem był Kowalkowski Team I Makarewicz Fight Club pod federacją UFR. Rangą imprezy były mistrzostwa województwa warmińsko – mazurskiego, gdyż startowały wszystkie kluby z województwa zajmujące się trenowaniem Kick-Boxingu. Startowały kluby z: Działdowa, Olsztyna, Ełku, Brodnicy, Kurzętnika, Ostródy, Barczewa, Mikołajek, Mrągowa, a nawet z Warszawy,Suwałk, Piotrkowa Trybunalskiego i Szczecina.
„Kaliniak Team Mrągowo” reprezentowało 6 zawodników, w każdej kategorii wagowej średnio było po ok. 10 zawodników walczących o podium. Sebastian Romańczyk, laureat nagrody odkrycie roku 2012 w Mrągowie, wywalczył złoty medal w kategorii do 84 kg. seniorów, brązowy medal w tej samej kategorii wywalczył Mateusz Żukowski z Terlik Team Mikołajki. Jakub Piaskowski wywalczył złoty medal, a Damian Nowakowski srebrny w kategorii do 66 kg juniorów, Szymon Rostkowski zdobył złoty medal w kat do 72 kg juniorów,Kuba Węcek, walczący dla Mrągowa, pochodzący w Rynu, uplasował się na 3 miejscu odbierając z podium brązowy medal w kat do 78 kg juniorów. Paweł Ściepuro, niestety przegrał swoją pierwszą walkę z doświadczonym przeciwnikiem, trenerem klubu z Piotrkowa Trybunalskiego. GRATULUJEMY ZAWODNIKOM I ORGANIZATOROM TURNIEJU !!!