Get Adobe Flash player
Gallery
q_1 1_0 aaa 121 15 34 7 ostroda_23-10-2010_-111 ostroda_23-10-2010_-112

„Puchar Europy UFR, WKA, WKSF”

6 grudnia 2014

Juniorzy mrągowskiego klubu wyjechali na Międzynarodowe Zawody „Puchar Europy UFR, WKA, WKSF” do Tarczyna. Był to turniej trzech federacji kickbokserskich. Udział w zawodach brali reprezentanci Polski, Czech, Mołdawi, Grecji, Azejberdżanu, Anglii, Belgii, Szwecji, Słowacji. Mrągowo reprezentowali: siedmiolatek Kacper Makarewicz, Wiktoria „Wiśnia” Wilga, Wiktoria Krakowska, Paulina Krakowiak, Wojtek Bałdyga i Mateusz Giers. Niestety, w konkurencji „pointfighting” (walka przerywana na punkty) nasz najmłodszy zawodnik Kacperek przegrał swoją pierwszą walkę, z przewyższającymi od siebie warunkami fizycznymi i doświadczeniem, z reprezentantem Grecji, stosunkiem 18:13. Pozostali mrągowscy kickbokserzy walczyli w konkurencji UFR Tatami (1 runda – boks, 2 runda – kickboxing, 3 runda low-kick), w swych kategoriach wywalczyli: Wiktoria „Wiśnia” – złoto, Wiktoria Krakowska – srebro, Paulina Krakowiak – srebro, Wojtek Bałdyga – brąz, Mateusz Giers – srebro. Jestem dumny i zadowolony z postawy swoich zawodników, mimo trudnych walk z doświadczonymi zawodnikami udało Nam się wywalczyć podium, dwa było to cenne doświadczenie, które na etapie juniorskim trzeba jak najwięcej zbierać, gdyż potem procentuje to w dalszej karierze zawodniczej – podsumował Tomasz Kalinowski.

„United Fighting Ostrołęka”

5 grudnia 2014

Bardzo udany weekend zanotował mrągowski klub Arrachion MMA Mrągowo (grupa Kaliniak Team). W piątek, podczas wieczornej Gali Sportów Walki „United Fighting Ostrołęka”, w Ostrołęce, walczył trener Tomasz ” Kaliniak” Kalinowski. Walka toczyła się w formule K-1, rywalem był zawodnik z Gołdapi. Walka była dynamiczna i z serią mocnych uderzeń, w pierwszej rundzie „Kaliniak” wysokim kopnięciem na szczękę (high kick) posłał na deski rywala, on pozbierał się i wstał, po chwili chcąc skończyć walkę, po
serii ciosów bokserskich rywal Tomasza ponownie wylądował na deskach. Mocny zawodnik z Gołdapi, powstał i wytrwał do końca pierwszej rundy! w drugiej tercji ponownie przeciwnik był liczony, co skutkowało, że sędzia ringowy (po trzech liczeniach) przerwał walkę.

„Kurpiowska Kuźnia Mistrzów” – Ostrołęka.

30 listopada 2014

Wzieliśmy udział w sparingach klubowych „Kurpiowska Kuźnia Mistrzów”. Były to zorganizowane walki w ringu na zasadach K-1, Boks, które toczone zostały przy publiczności. Do udziału zgłosiło się pond 60 zawodników z klubów: OKKK – Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin , UMKS Victoria Ostrołęka , Ostrołęka Fight Academy , PALESTRA Muay Thai & MMA Team , Dojo Gimnazjon Wyszków 1991 , Academia Gorila Ostrów Mazowiecka , KSW Zambrów – Klub Sztuk Walk , Kickboxing Panzer Suwałki , Akademia Lwa , UKS Sanda Płock.
Klub reprezentowało 8 zawodników. Pokazaliśmy się z jak najlepszej strony, wygrywając 4 pojedynki, 3 remisując i odnosząc jedną porażkę.
Jako pierwszy do ringu wszedł Tomasz Kalinowski, który walczył w boksie, był to jego debiut w tej formule walki. Pojedynek skończył się w pierwszej rundzie,  po prawym silnym sierpie, rywal został posłany na deski i walka zakończyła się nokautem (KO).
Kolejne starcia naszych reprezentantów odbywały się w formule K-1. Były równie emocjonujące i pełne dynamicznej wymiany ciosów. Damian Nowakowski do walki przystąpił z cięższym o pond 6 kg zawodnikiem, było ciężko ale dystansując walkę Damian wygrał na punkty. Rafał Gut, po emocjonującym pojedynku z miejscowym rywalem ostatecznie zremisował. Jako trzeci do ringu wszedł Bartosz Różański, który debiutował i bardzo udanie zakończył swój debiut, walka również zakończyła się remisem, natomiast w trzeciej rundzie Bartek, po szybki lewym sierpie posłał rywala na deski, ten podniósł się i wytrwał do końca.
Następny do ringu wszedł Kuba Węcek, który od początku kontrolował walkę, narzucał swoje tempo dla przeciwnika i jednogłośnie wygrał. Paweł Wojciechowski, także debiutował, po zaciętej i  mocnej wymianie ciosów, wygrał. Paweł Ściepuro, zaczął pierwszą rundę ospale, kolejne dwie nadrabiał i w konsekwencji pojedynek zakończył się remisem. Ostatni do ringu z naszego teamu wszedł Mateusz Konador. Mateusz, po 2 miesiącach treningu w klubie, sam zdecydował, że chce  sprawdzić się i nabrać doświadczenia. Niestety, po przyjeździe na zawody okazało się, że jego rywal zrezygnował z walki. Chcąc walczyć, udało się zestawić walkę z innym przeciwnikiem, bardziej doświadczonym stażem treningowym i przewalczonymi walkami. Mateusz odważnie wszedł w walkę, bez kompleksów atakował i kontrował. Natomiast doświadczenie przeciwnika, ostatecznie przewyższyło i Mateusz przegrał.
Jako trener jestem w pełni zadowolony i dymny z postawy swoich podopiecznych. Klub robi progres i cały czasz rozwija się a zawodnicy dojrzewają do walk, nabierają pewności siebie, co widać na zawodach. – Tomasz Kalinowski.

Mistrzostwa Polski Amatorskiego MMA

8 listopada 2014

W Olsztynie odbyły się zawody, w których po raz pierwszy braliśmy udział, walcząc w formule MMA. Pojechaliśmy skromnym trzy osobowym składem: Piotrek Mańkowski, Mateusz Giers, Paweł Gocaliński. Trenując parter dość krótko, bo zaledwie 4 miesiące, pojechaliśmy zebrać doświadczenie. Wszyscy startowali w turnieju pierwszego kroku. Udało nam się wywalczyć 3 miejsce, które zajął Mateusz Giers.

I Mińska Gala Mieszanych Sztuk Walki GRAPPLER NIGHT

19 października 2014

Kuba Węcek zadebiutował w ringu w walce pro-am w formule K-1. Niestety, według sędziów, przegrał na punkty z miejscowym rywalem. Pierwsza runda zdecydowanie dla Kuby, szybkim tempem i wymianą ciosów narzucił swoje tempo walki rywalowi. Druga runda wyrównana, pod koniec 3 rundy obydwaj zawodnicy nieco zwolnili tempo, ponieważ we znaki dała się kondycja, ale wciąż szła wymiana cios za cios. Walka do ostatniego gongu toczyła się w szybkim tempie i  ciągłą wymianą ciosów.

Trzeba „przecierać się” i zdobywać cenne doświadczenie walcząc na amatorskich galach, po to by nabierać pewności siebie i wyłapywać błędy, konsekwentnie poprawiać je na treningach i w przyszłości walczyć na profesjonalnych galach. Nie mniej Kuba dał z siebie wszystko i można śmiało powiedzieć, że był to jego kolejny krok w przód. Dla przypomnienia Kuba ma 17 lat i dopiero zaczyna sportową karierę!

Mistrzostwa Czech w K-1 – Praga 2014r.

24 września 2014

W minioną sobotę, zawodnicy mrągowskiego klubu Arrachion MMA Mrągowo (Kaliniak Team) wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech K-1 w Pradze. Przywieźli stamtąd trzy medale.

Problemy zdrowotne i kontuzje trzymały sprawę wyjazdu w niepewności do samego końca.

– Ostatecznie na zawody pojechało trzech naszych juniorów i wszyscy wrócili z medalami. Kuba Węcek i Krzysiek Kołodziejczyk wywalczyli srebrne medale, natomiast Damian Nowakowski brązowy krążek – relacjonuje trener Tomasz Kalinowski. – Żadne seminaria, nie uczą tak jak udział w zawodach, z których czerpie się cenne doświadczenie i nabiera się pewności siebie w osiąganiu dalszych celów.

Wyjazd dofinansowany został ze środków z Urzędu Miejskiego w Mrągowie oraz przy wsparciu finansowym Centrum Budowlanego grupa PSB „Mrówka” w Mrągowie.

Arrachion Camp

5 sierpnia 2014

W dniach 27.07.-03.08.2014, w Zakopanem odbył się obóz kondycyjny Arrachion Camp. Udział w nim wzięło ok. 50 osób, poza treningami na macie, zdobywaliśmy szczyty polskich gór. Na początku obozu, dwudniowe seminarium, poprowadził Robert Drysdale, zawodnik UFC, jeden z najlepszych zawodników jiu jitsu.

Trening z Adrianem Zielińskim

5 lipca 2014

Na zakończenie sezonu startowego, mrągowski klub Arrachion MMA Mrągowo odwiedził i poprowadził trening Adrian Zieliński. Adrian jest zawodnikiem klubu Arrachion Olsztyn, gdzie na co dzień trenuje  Mamed Khalidov czy Joanna Jędrzejczyk, pierwsza Polka startująca w największej amerykańskiej organizacji mma, jaką jest UFC. Adrian, to utytułowany zawodnik w walkach muay thai, obecnie posiadacz mistrzowskiego Pasa Profesjonalnej Ligi MMA (PLMMA).
Trening trwał ponad dwie godziny, Adrian z chęcią dzielił się z młodymi adeptami wychowanków mrągowskiego klubu, pokazywał jak ważne są podstawy technik uderzanych i parterowych.

Fight Exclusive Night 3

28 czerwca 2014

W minioną sobotę 28 czerwca mrągowianin Sebastian Romańczyk zadebiutował na zawodowym ringu podczas gali Fight Exclusive Night 3 we Wrocławiu. Przeciwnikiem Sebastiana był wrocławianin Maksymilian Bratkowicz. Walka zakontraktowana była na 3 rundy po 3 minuty. Niestety Sebastian, według sędziów, po wyrównanej walce musiał uznać wyższość gospodarza.  Sebastian przyjął walkę tydzień przed galą, ponieważ poprzedni rywal wrocławianina uległ kontuzji. Sebastian, chcąc zbierać doświadczenie i zawalczyć na prestiżowej gali, bez wahań podjął wyzwanie. Nie mając nic do stracenia walczył odważnie bez żadnych kompleksów szedł do przodu.

Seminarium z Christiane „Cyborg” Justino Santos

28 czerwca 2014

Nasz trener Tomasz Kalinowski wziął udział w seminarium z brazylijką Christiane Justino, jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Christiane pokazała techniki kopnięć, walki w klinczu i techniki kończące w parterze.

Mistrzostwa Polski UFR

15 czerwca 2014

Dnia 14.06.2014 – Susz, klub Arrachion Mrągowo wziął udział w zawodach amatorskich „Mistrzostwa Polski UFR”
Walki toczyły się w formule kickboxingu (1-runda: boks, 2-runda: kickboxing, 3-runda: low-kick). Klub reprezentowało 14 zawodników.
Zdobyliśmy 4 złote, 1 srebro, 3 brązowe medale. Złote medale wywaliczyli Kuba Piaskowski, Kuba Węcek, Damian Nowakowski (wszyscy juniorzy) i Tomasz Kalinowski (senior). Srebrny krążek zdobyła Żaneta Rochniak (junior), która debiutowała na zawodach. Trzy brązowe medale wywalczyli w Kacper Makarewicz (6 lat), Mateusz Modzelewski, Piotr Ogłodziński. Niestety Paweł Ściepuro w czwartej walce o 3 miejsce uległ rywalowi. Reszta chłopaków, która nie zajęła miejsca na podium stoczyła walki
debiutanckie, trenując pół roku pokazali, że mają charakter i serce do walki! Oby tak dalej. Super ekipa, która zawsze razem za sobą !!! Dzięki !!! trener.

Sport bez sponsorów nie mógłby się rozwijać. My dzięki nim mamy możliwość rozwoju i reprezentowania naszego „podwórka” na zawodach ogólnokrajowych.
Dziękujemy sponsorom, którzy pomogli nam w wyjeździe na zawody:
Daniel Nurczyk – Allchemik,
Rafał Zarzycki- Auto Trans laweta,
Dariusz Ołów – Auto Szrot Nikutowo

Otwarty Puchar Polski WFMC

10 maja 2014
W dniach 10-11 maja 2014 w Barczewie, odbył się „Otwarty Puchar Polski WFMC” w kickboxingu. Mrągowo reprezentowało 10 zawodników, gdzie aż ośmiu debiutowało. Grupa Kaliniak Team wzięliśmy udział w turnieju jako klub Arrachion Mrągowo, reprezentując filię najlepszego klubu w Polsce Arrachion MMA Olsztyn. W dzień pierwszy do zawodów przystąpili: Kacper Makarewicz (6 lat) i Kacper Ostapkiewicz (9 lat). Każdy z nich miał w swych kat. wagowych po 8 zawodników. Nasi podopieczni wypadli bardzo dobrze zajmując odpowiednio 3 miejsce, brązowy medal i czwarte miejsce tuż za podium. Dodać należy, że obydwaj nasi najmniejsi rywalizowali jako debiutanci, a za swych rywali mieli przeciwników bardziej doświadczonych. Kolejny dzień do rywalizacji przystąpili juniorzy młodsi, starsi i seniorzy. W śród juniorów młodszych rywalizowali: Wojtek Bałdyga i Mateusz Giers. Wojtek po trzech ciężkich pojedynkach zajął 4 miejsce, natomiast Mateusz zdobył złoty medal. Tuż po nich do walki przystąpili: Rafał Gut (debiut) i Kuba Piaskowski. Rafał pojechał zdobywać cenne doświadczenie, po trzech miesiącach treningu, pokazał serce i charakter do walki, natomiast walcząc z doświadczonymi zawodnikami musiał uznać ich wyższość. Kuba startował w dwóch kategoriach wagowych, w swojej do 70 kg i w wyższej +5 kg. Potwierdził swoje umiejętności kickbokserskie zdobywając złoty medal w swej wadze i brązowy medal w wyższej wadze, walcząc jednego dnia 6 pojedynków. W śród seniorów swoje walki toczyli: Paweł Gocaliński (debiut), Łukasz Bożyk (debiut), Mateusz Modzelewski (debiut) i Krzysztof Kołodziejczyk. Na szczegółną uwagę należy zwrócić uwagę, iż po wyrównanej walce Paweł przegrał, natomiast według organizatorów jego pojedynek został doceniony i wyróżniony mianem walki turnieju pod względem technicznym, za co został wyróżniony wspólnie z swoim rywalem. Łukasz i Mateusz, co prawda przegrali swoje pojedynki z bardziej doświadczonymi zawodnikami, ale walki do końca były zawzięte i pełne emocji. Krzysiek potwierdził swoją klasę i jako już senior (pierwsze walki w tej kategorii wagowej) wygrał 3 walki, przegrywając walkę o finał.
Wszystkim podopiecznym z całego serca dziękuję za chęci i charakter do walki, że są następcy naszych mistrzów i idą ich śladami, by rozwijać swoje pasje, walczyć w zawodach sportowych. Wyjazd uważam za solidną dawkę treningu, cennego doświadczenia i motywację do kolejnych przygotowań i startów w zawodach.

Trening z Szymonem Bońkowskim

9 kwietnia 2014

Do Mrągowa przyjechał Szymon Bońkowski, jeden z najlepszych trenerów w Polsce w zakresie walki w „parterze”, czyli grappling i jiu-jitsu. Szymon jest jednym w głównych trenerów klubu Arrachion MMA Olsztyn, w którym trenują gwiazda KSW, tj. Mamed Khalidov, Aslambek Saidov czy Joanna Jędrzejczyk. Tematem treningu były obalenia przeciwnika, praca w parterze, utrzymanie pozycji i techniki kończące. W zajęciach uczestniczyły dzieci i młodzież mrągowska, najmłodszy uczestnik miał 6 lat, ćwiczyły także dziewczyny.

29.03.2014 – „PUCHAR MAZUR” – I Edycja

31 marca 2014

„Puchar Mazur” za nami.. odbyło się 12 pojedynków, w których stoczono walki w Boksie, K-1, Muay Thai i MMA. Nasz klub reprezentowało 5 zawodników, walczyliśmy jako Arrachion Mrągowo w formułach K-1:

Krzysiek Kołodziejczyk – WYGRANA z Adam Brzozowski (Fight Club Nowy Dwór Mazowiecki)

Kuba Piaskowski – WYGRANA z Wiktor Krapiński (Brazi Thai Team Olsztyn)

Andrzej Gajewski – WYGRANA z Marek Dobosz (White Bears Białystok)

Paweł Ściepuro – PRZEGRANA z Adrian Ziółkowski (Brazi Thai Team Olsztyn)

Sebastian Romańczyk – WYGRANA z Michał Foks (Kaiser Sports Olsztyn)

Walczyliśmy w formule K-1, na 5 walk, galę zakończyliśmy 4 walkami wygranymi i 1 porażką. Każda walka uczy i jest kolejnym zbieranym doświadczeniem, nie ważne czy się wygrywa czy przegrywa. Solidne przygotowanie do walk i pełna koncentracja w ringu dały możliwość obejrzenia ciekawych i mocnych pojedynków. Na portalu www.sport.mragowo.pl możecie obejrzeć wszystkie walki z gali..

seminarium z Marcinem „Różal” Różalski

1 lutego 2014

W Ostródzie, podopieczni mrągowskiego klubu Kaliniak Team, wzięli udział w seminarium szkoleniowym z Marcinem „Różal” Różalskim. Trening podzielony był na dwie tury po 2 godziny. W sumie uczestniczyło 60 osób z różnych części Polski. Seminarium odbywało się w miłej atmosferze, Marcin przekazywał, nie tylko swoją wiedzę z zakresu techniki walk, ale i mentalne podejście do walk, treningu czy życia.

Marcin Różalski to jeden z najlepszych polskich kickboxerów. Płocki zawodnik to dwukrotny Mistrz Świata w K-1 Rules. W MMA zadebiutował na gali KSW w 2011 roku. Do tej pory stoczył 6 walk w MMA z czego cztery wygrał, a dwa razy schodził z ringu pokonany. Jego rywalami byli tacy zawodnicy jak Valentijn Overeem, Rodney Glunder czy Paul Słowiński. Różal znany jest także z pracy instruktorskiej prowadzonej na obozach tematycznych, które organizowała największa Polska organizacja KSW.

„PUCHAR POMORZA”

25 stycznia 2014

1 złoto i 4 srebra. Z takim bilansem wróciliśmy z turnieju kick-boxerskiego „Puchar Pomorza” organizowanego przez PZKB w Gdańsku. Turniej był bardzo mocno osadzony głównie zawodnikami z Pomorza. Walki toczyły się w ringu na zasadach kick light, ograniczona siła uderzeń, natomiast emocje jakie towarzyszyły zawodnikom walczącym przed sporą publicznością, powodowało, iż dochodziło do walk w full-contact. Z dobrej strony pokazał się Krzysiek Kołodziejczyk, który zdobył Puchar Pomorza i wygrał w swojej kategorii wagowej. Nie zabrakło też małych kontrowersji w punktacji sędziów, no ale walki z gospodarzami imprezy zazwyczaj mają to do siebie ;) Byliśmy, pokazaliśmy się z dobrej strony, takie zawody za każdym razem uczą naszych zawodników, zdobywają cenne doświadczenie i kształtują charakter. Turniej był jednym z przystanków przygotowań do marcowej gali PRO-AM w Mrągowie, na którą już dziś zapraszamy!

12 stycznia 2014
1558401_596195043787802_38109183_n

Tomasz Kalinowski wziął udział w seminarium Muay Thai w Łodzi z trenerami kadry Muay Thai Polska. Udział w nim wzięli instruktorzy i trenerzy z całej Polski. Celem spotkania było uzyskanie stopni Khan, przekazanie wiedzy, jak poprowadzić zajęcia pod kontem przygotowania zawodników do zdawania na stopnie khan oraz jak przeprowadzić taki egzamin. Dodatkowo dzięki zgrupowaniu kadry dzieci i kadetów odbywającym się równolegle było można podejrzeć jak powinny być prowadzone zajęcia z najmłodszymi oraz jak rozpocząć prowadzenie takich zajęć. Na szkoleniu nasz szkoleniowiec otrzymał 4 stopień Khan.