Get Adobe Flash player
Gallery
14 treningi-11 marcel13 43 6 img_4598 ostroda_23-10-2010_-1 ostroda_23-10-2010_-6 slawek24
„KALINIAK TEAM MRĄGOWO” specjalizuje się w sztukach walki tj. Muay Thai, Kick-boxing, Boks, K-1. Stowarzyszenie powstało w 2010 roku, założycielem jest Tomasz Kalinowski, który także jest instruktorem i zawodnikiem. Do trenowania w klubie może przystąpić każdy, kogo fascynują sporty walki, bez względu na wiek, płeć.

MUAY THAI pierwotnie służyło tajskim wojownikom w sytuacji utraty broni na polu bitwy. Mieli przetrwać, więc każdy cios miał zniszczyć przeciwnika. Tajscy bokserzy mają do dyspozycji w ringu aż osiem broni. W boksie klasycznym są to tylko dwie pięści. W muay thai zawodnik używa pięści, łokci, kolan i nóg. Najbardziej charakterystyczne są niskie kopnięcia piszczelem w udo, tzw. low kicki oraz ciosy łokciami. To bardzo twardy styl, który preferuje zawodników idących uparcie do przodu, podejmujących wymianę. Uniki świadczą o słabości.

K -1 założona w 1993 roku japońska organizacja promująca walki na zmodyfikowanych zasadach japońskiego kick-boxingu wzbogaconych o techniki z innych stylów (stąd też często w materiałach promocyjnych K-1 zwana jest nowym sportem walki). Uznawana często za najbardziej prestiżową organizację zawodowego kick-boxingu na świecie. Jednym z głównych założeń, które legło u podstaw jej powstania było umożliwienie rywalizacji przedstawicielom różnych sztuk i sportów walki. Dziś na ringach K-1 występują przede wszystkim zawodnicy kick-boxingu, boksu tajskiego, karate i boksu. Walka toczy się wyłącznie w „stójce” (zakaz walki w parterze). Dozwolone są wszelkie ciosy bokserskie (plus uderzenie obrotowe grzbietem pięści, ang. backfist) oraz kopnięcia (w tym kolanem). Pole rażenia to zarówno głowa, korpus, jak i nogi przeciwnika.