This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Get Adobe Flash player
Gallery
y_0 q_0 img_4665 treningi-4 33 53 ostroda_23-10-2010_-112 seba6 seba13
„KALINIAK TEAM MRĄGOWO” specjalizuje się w sztukach walki tj. Muay Thai, Kick-boxing, Boks, K-1. Stowarzyszenie powstało w 2010 roku, założycielem jest Tomasz Kalinowski, który także jest instruktorem i zawodnikiem. Do trenowania w klubie może przystąpić każdy, kogo fascynują sporty walki, bez względu na wiek, płeć.

MUAY THAI pierwotnie służyło tajskim wojownikom w sytuacji utraty broni na polu bitwy. Mieli przetrwać, więc każdy cios miał zniszczyć przeciwnika. Tajscy bokserzy mają do dyspozycji w ringu aż osiem broni. W boksie klasycznym są to tylko dwie pięści. W muay thai zawodnik używa pięści, łokci, kolan i nóg. Najbardziej charakterystyczne są niskie kopnięcia piszczelem w udo, tzw. low kicki oraz ciosy łokciami. To bardzo twardy styl, który preferuje zawodników idących uparcie do przodu, podejmujących wymianę. Uniki świadczą o słabości.

K -1 założona w 1993 roku japońska organizacja promująca walki na zmodyfikowanych zasadach japońskiego kick-boxingu wzbogaconych o techniki z innych stylów (stąd też często w materiałach promocyjnych K-1 zwana jest nowym sportem walki). Uznawana często za najbardziej prestiżową organizację zawodowego kick-boxingu na świecie. Jednym z głównych założeń, które legło u podstaw jej powstania było umożliwienie rywalizacji przedstawicielom różnych sztuk i sportów walki. Dziś na ringach K-1 występują przede wszystkim zawodnicy kick-boxingu, boksu tajskiego, karate i boksu. Walka toczy się wyłącznie w „stójce” (zakaz walki w parterze). Dozwolone są wszelkie ciosy bokserskie (plus uderzenie obrotowe grzbietem pięści, ang. backfist) oraz kopnięcia (w tym kolanem). Pole rażenia to zarówno głowa, korpus, jak i nogi przeciwnika.