Get Adobe Flash player
Gallery
14 5 81 ostroda_23-10-2010_-16 treningi-4 53 7 img_4657 treningi-12
10 grudnia 2016

W Gdańsku, trójka zawodników z klubu Arrachion Mrągowo (grupa Kaliniak Team) wzięła udział w turnieju sportowym „Champion Cup”. Najmłodsi, Matylda Rodziewicz i Marcel Kalinowski startowali na torze przeszkód z elementami kick – boxingu. Konkurencja miała na celu sprawdzić sprawność fizyczną dzieci (startowało ok. 100 dzieciaków) połączoną z zabawą. Najmłodsi mieli do wykonania ćwiczenia gimnastyczne, czołganie się i elementy sztuk walki (kopnięcia). Nasi najmłodsi świetnie poradzili sobie we wszystkich konkurencjach, ponieważ na treningach wykonują podobne ćwiczenia i nie były dla nich trudne. Wszystkie dzieci, za swą sportową postawę zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami i upominkami.

Po zmaganiach dzieci, do walk kick – boxerskich przystąpili starsi. Nasz klub reprezentowała Wiktoria „Wiśnia”, która w sukcesem zakończyła turniej, stając na najwyższym podium. W walce finałowej, po ciosie na wątrobę, sędzia przerwał walkę i Wiktoria wygrała przez KO (nokdaun).

27 listopada 2016

Arrachion Mrągowo (grupa Kaliniak Team) wzięła udział w Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów, w Ostrołęce. Walki toczyły się w formie otwartej gali sparingowej, której przyglądało się około 100 widzów. Mrągowianie pojechali w składzie 6 osobowym i stoczyli 5 walk K-1 i jedną w MMA. Wróciliśmy z bilansem 2 zwycięstw i 4 porażek. Choć wynik nie był priorytetem, to jednak trzeba wyciągnąć wnioski i jeszcze ciężej trenować.

Pierwszy do ringu wszedł Bartosz Różański, który pewnie kontrolował przebieg walki i w konsekwencji to jego ręka została uniesiona jako zwycięska. Drugi walczył Patryk Balonis. 19-latek debiutował w ringu, trenując zaledwie od pół roku. Pokazał, że jest perspektywicznym zawodnikiem i mimo przegranej, głowa do góry!

Kolejna walka, to pojedynek Pawła Stefaniaka, który również debiutował w ringu. Dzielna postawa i słuchanie do końca narożnika dała mu wygraną (choć mało brakowało i byłoby przed czasem).

Czwartym zawodnikiem wchodzącym do ringu, w walce MMA, był Paweł Gocaliński. Mimo dwóch prób gilotyny nie udało się poddać solidnego zawodnika z Pisza, który przewyższał warunkami fizycznymi i niestety na 3 sekundy przed końcem drugiej rundy złapał Pawła na duszeniu.

Kolejny był Adrian Dann. Walka wyglądała na remisową, natomiast mrągowianin walczył z miejscowym rywalem, któremu pomogły mury i publiczność. Walcząc z gospodarzem trzeba bardziej pokazać przewagę, czego niestety zabrakło u Adriana. Ostatni do ringu wszedł Kuba Piaskowski. Godny przeciwnik postawił wysoko poprzeczkę i z konsekwencją punktował Kubę. „Piasek” od drugiej rundy walczył też z kontuzją stopy co uniemożliwiło mu używanie prawej nogi i niestety przegrał. Chłopaki pokazali serducho do walki. Były to dobre pojedynki sparingowe, z których bierzemy naukę i motywację do dalszego rozwoju!

18 listopada 2016

Seminarium Muay Thai z Maćkiem Skupinskim, pierwszym Polakiem, który wywalczył Mistrza Świata Muay Thai, Kazahstan 2003r. Jest jednym z prekursorów Muay Thai w Polsce, prowadzi znany klub Serafin w Warszawie. Maciej jest legendą polskiego tajskiego boksu i trenerem wielu znanych zawodników jacy przewinęli się przez jego klub (także wielokrotna Mistrzyni Europy i Świata – Joanna Jędrzejczyk). W przeszłości walczył z takimi zawodnikami jak Yodsanklai Fairtex, Vlado Moravcik czy Yuri Bessmertny. Przepracowaliśmy skracanie dystansu w klincz, łącząc techniki łokci i kolan. Dziękujemy za przybycie wszystkim uczestnikom.

9 listopada 2016

Wzieliśmy udział w treningu muay thai w Alliance Pisz, które poprowadził 9 krotny Mistrz Świata Muay Thai Andrei Molchanou. Świetne proste akcje szukające wątroby i walka w klinczu były tematem treningu. Dziękujemy za zaproszenie ekipie z Pisza!

4 października 2016

W sobotę, na zorganizowanym przez Arrachion Mrągowo (grupa Kaliniak Team) seminarium szkoleniowym z kickboxingu przybyło blisko 40 osób. Szkoelnie poprowadził Paweł Derlacz, czołowy trener w Polsce specjalizujący się w walce stojkowej, trener prowadzący klub, wspólnie z Szymonem Bonkowskim, Berkut Arrachion Olsztyn, wychowanek Joanny Jędrzejczyk mistrzyni UFC, Mameda Chalidowa mistrza KSW, Ardiana Zielińskiego czołowego zawodnika ACB i wielu doskonałych fighterow.
Paweł pokazał efektywne techniki wykoszystywane w walce stójkowej, omówił na co zwracać szczególną uwagę w walce, jakie małe detale mają znaczenie na prowadzenie walki i na koniec mieliśmy okazję posparować z innymi klubami. Wpadły ekipy z Bartoszyc, Suwałk, Augustowa, Sejn i z Kętrzyna.
Dziękujemy za tak liczne przybycie i miło spędzony czas!

W sobotę, na zorganizowanym przez Arrachion Mrągowo (grupa Kaliniak Team) seminarium szkoleniowym z kickboxingu przybyło blisko 40 osób. Szkoelnie poprowadził Paweł Derlacz, czołowy trener w Polsce specjalizujący się w walce stojkowej, trener prowadzący klub, wspólnie z Szymonem Bonkowskim, Berkut Arrachion Olsztyn, wychowanek Joanny Jędrzejczyk mistrzyni UFC, Mameda Chalidowa mistrza KSW, Ardiana Zielińskiego czołowego zawodnika ACB i wielu doskonałych fighterow.Paweł pokazał efektywne techniki wykoszystywane w walce stójkowej, omówił na co zwracać szczególną uwagę w walce, jakie małe detale mają znaczenie na prowadzenie walki i na koniec mieliśmy okazję posparować z innymi klubami. Wpadły ekipy z Bartoszyc, Suwałk, Augustowa, Sejn i z Kętrzyna. Dziękujemy za tak liczne przybycie i miło spędzony czas!

1 października 2016

Po raz pierwszy w Mrągowie zorganizowaliśmy extremalny bieg z przeszkodami. Impreza jak na pierwszy raz cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zebraliśmy mnóstwo dobrych opinii na temat przeszkód i trasy. w 99% uczestnicy pierwszej edycji Biegu Kowboja czekają już na kolejną!

24 września 2016

Byliśmy, biegliśmy i walczyliśmy :) Ciężki teren i wymagający, który udało Nam się wspólnie ukończyć z licznym składem ekipy z Cross Training Mrągowo! Oprócz najstarszych, w biegu wzieły również Nasze najmłodsze Cross Fitowe Dzieciaki.

27 sierpnia 2016

W Kozłowie mieliśmy przyjemność poprowadzić zawody i konkursy sportowe dla Dzieci i Dorosłych. Do pokonania był tor przeszkód, w którym startowały nasze najmłodsze pociechy z klubu, jak i Marek wśród dorosłych, który został najsprawniejszym i najszybszym uczestnikiem zawodów.

15 sierpnia 2016

Kilkudziesięciu śmiałków wzięło udział w treningu Runmageddon zorganizowanym w Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie. Dodatkową atrakcją była nocna sceneria biegu, która podwyższała poziom adrenaliny.

Trening został zorganizowany przez Cross Training Mrągowo w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Szwadron. Okazało się, że umiejscowienie treningu w Muzeum Sprzętu Wojskowego było dobrym wyborem, bo pojazdy stanowiły jednocześnie część przeszkód.

Po kilkudziesięciominutowym treningu, chętnie zawodnicy wzięli jeszcze udział w dwóch konkurencjach indywidualnych, wspinania po ściance i czołgania się pod… czołgiem.

Po zakończeniu zmagań, wszyscy spotkali się przy ognisku, gdzie jednocześnie rozstrzygnięto konkurencje indywidualne i wręczono nagrody.

25 czerwca 2016

Pięciu dorosłych i dwójka dzieciaków wzięła udział w biegu z przeszkodami Runmageddon. Dystans trasy, to 6 km i 30 przeszkód, dla dzieci ok 1 km. Poza upałem, który dawał się we znaki były ciężkie przeszkody do pokonania, tj. zasieki, czołganie się w rzece, różnego rodzaju ścianki, wspinaczka, przeprawa kajakiem itp. Jako drużyna, na ok. 50 załóg ukończyliśmy bieg na 7 miejscu! Brawo MY! :)

20 czerwca 2016

W miniony weekend zawodnicy Arrachion Mrągowo (grupa Kaliniak Team) wzieli udział w dwóch imprezach sportowych.
W Mrągowie odbył się turniej zapaśniczy o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa. Podopieczni Pawła Jastrzębskiego (również Witolda Sańko, trener zapasów) rywalizowali na zapaśniczych matach z sukcesami. Michał Jastrzębski wygrał dwie walki, a trzecią przegrał w finale, zajmując drugie miejsce, zdobywając srebrny medal. Drugim mrągowianinem startującym był Ksawier Skol, któremu udało się ugrać brązowy medal. Brawa dla młodych utalentowanych wojowników!

W tym samym dniu, w Warszawie, starsi zawodnicy walczyli na Warszawskiej Grandzie oragnizowanej przez Legia Fight Club. Walki toczyły się w formule K-1 (kickboxing).

Jako pierwszy zaczął Adrian Dann, który wygrał walkę zdecydowanie w pełni kontrolując wszystkie rundy. Sędzia przerwał w trzeciej rundzie przez niezdolność przeciwnika. Udany debiut w ringu! Kolejnym walczącym z klubu był Bartosz Różański, walcząc na poziomie klasy B z rywalem, który był liczony w drugiej rundzie. po ciężkich, mocnych i obustronnych wymianach werdykt był remisowy.
Patryk Kaziemiarz przystąpił do walki z miejscowym zawodnikiem warszawskiej Legii, jak na debiut obaj szli na siebie odważnie i bez kompleksów, natomiast dwukrotnie Patryk został trafiony nieprzepisowo kopnięciami w krocze, co znacznie oslabilo Patryka, lecz nie odebrało woli walki. Pojedynek powinien zakończyć się remisem, natomiast sędzia wydający werdykt uznał wygraną gospodarza.
– To była dobra kolejna lekcja sparingów K1. Jak na debiuty, chłopaki pokazali, że mają charakter i chęci dalszego rozwoju. Dziękujemy organizatorom za możliwość startu. Teraz zaczynamy wakacje.

12 czerwca 2016

W Olsztynie nasze dzieciaki wzięły udział w biegu z przeszkodami, gdzie do pokonania była trasa 2km. Świetna zabawa, dużo uśmiechu i radość po ukończeniu biegu, to nie zapomniane chwile jakie przeżyły dzieciaki i rodzice! :)

11 czerwca 2016

Jako jeden z czterech klubów na warmii i mazurach reprezentujemy największy w Polsce ekstremalny bieg z przeszkodami RUNMAGEDDON. Zorganizowaliśmy darmowy bieg w Mrągowie, promując w ten sposób aktywne spędzanie czasu i nakręcając ludzi na wzięcie udziału w biegu Runmageddon.

Trening był ciężki, na trasie było dużo podbiegów, czołganie się pod wozem strażackim (OSP Sorkwity), kąpiel w jeziorze, spotkanie z armatką wodną, wóz wojskowy (Muzeum Sprzętu Wojskowego), przetaczanie opon i wiele innych atrakcji.

Po biegu, wśród uczestników rozlosowano nagrody ufundowane przez Runmageddon, Studio masażu Emilia Krysiak oraz Studio Piękna Sylwia Sobierajska.

2 kwietnia 2016

Po raz trzeci w Mrągowie odbyła się gala sportów walki „Puchar Mazur”. Zmagania zawodników walczących w formułach: K-1 i MMA obejrzał komplet widzów zgromadzonych na trybunach.

Widzowie obejrzeli 11 walk. Na ringu walczyli zawodnicy z Ełku, Grudziądza, Ostrołęki, Warszawy, Giżycka, Pisza i Mrągowa. Gospodarzy w formułach K-1, MMA reprezentowało 10 zawodników z klubów Arrachion Mrągowo i Ruban Fight & Fitness. Organizatorem imprezy było stowarzyszenie „Kaliniak Team Mrągowo”, galę patronatem objęła Burmistrz Miasta Mrągowo.

Na ringu nie zabrakło krwi i potu, na trybunach nie brakowało emocji. Kibice głośno dopingowali mrągowskich zawodników. W przerwie pomiędzy walkami imprezę uatrakcyjniły pokazy taneczne olsztyńskiej grupy Flowin’ Sistas.
Gala z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Potwierdza to fakt, iż na trybunach brakowało miejsc siedzących.

Zwycięstwo odniosło pięciu naszych zawodników:
Mateusz Modzelewski — Angelo Limetti (Garuda Warszawa) / K-1
Krzysztof Kołodziejczyk – Bartosz Maziarz (Kokoro Grudziądz) / K-1
Kuba Piaskowski – Kuba Rosiński (Kokoro Grudziądz) / K-1
Paweł Gocaliński —  Merab Gerovov (Grappler Grudziądz) / MMA

28 lutego 2016

W Ostrołęckim klubie Fight Academy Krzysiek, Kuba i Bartek uczestniczyli w seminarium z Konkeanlekiem Sitpholekiem , zawodnikiem z Tajlandii. Konkeanlek który ma na koncie ponad 300 walk w Muay Thai, jest 6 krotnym mistrzem stadionu Thepprasit, walczył na jedym z najbardziej prestiżowych stadionów, Lumpinee. Mistrz Świata 3 federacji. Razem z nim był także trener kadry Polski MuayThai Rafal Simonides! To była cenna lekcja boksu tajskiego

20 lutego 2016

W sobotę, mrągowski klub sportów walki Arrachion Mrągowo (grupa Kaliniak Team) wziął udział w zawodowej Gali „I Mazurskiej Nocy Gladiatorów” w Giżycku. Jako pierwszy w walce półzawodowej, w formule K-1 zawalczył nasz młody i perspektywiczny wychowanek Mateusz Modzelewski. W debiucie, Mateusz miał cięższego przeciwnika o 6 kg, mimo to konsekwentnie słuchając swojego narożnika kontrolował walkę punktując i pewnie wygrywając.

W walce wieczoru zaprezentował się nasz kolejny zawodnik Paweł Gocaliński, któremu przyszło się zmierzyć z gospodarzem w walce zawodowej, w formule MMA. Paweł po efektownym zapaśniczym obaleniu sprowadził walkę do parteru i po niespełna dwóch minutach pierwszej rundy zakończył walkę balachą (technika kończąca, dźwignia na staw łokciowy).
Podopieczni Pawła Jastrzębskiego i Tomasza Kalinowskiego bardzo dobrze zaprezentowali się w swych walkach, obu zawodników będziemy mogli obejrzeć w Mrągowie na wieczornej Gali „Car4Parts Puchar Mazur 3″, która odbędzie się 2 kwietnia.

1 lutego 2016

W dniu 30.01.2016 w Nawiadach odbył się turniej zapasniczy z udziałem drużyn z naszego regionu. W turnieju tym wzięło udział dwóch zawodników na co dzień trenujących w klubie Arrachion Mrągowo. Podopieczni trenera Pawła Jastrzębskiego reprezentowali klub LUKS Marcinkowo, w którym również trenują pod okiem trenera Witolda Sańko. Michał Jastrzębski w kat. do 35 kg wywalczył srebrny medal, natomiast Ksawier Skol w kat. do 50 kg stanął na najwyższym podium zgarniajac złoty medal. Gratulujemy!

30 stycznia 2016

30 stycznia trzech naszych klubowiczów Ania, Tomek i Marek uczestniczyło w mordeczym marszo biegu na terenie poligonu wojskowego w Orzyszu. Dystant do pokonania, to 30 km i 100 przeszkód napotkanych na trasie. Poza przeszkdoami, na parę przypadał dodatkowy ciężar (belka drewniana), który przez całą trasę aż do mety należało mieć z sobą. Teren był bardzo wymagający, dużo błota, miejscami po kolana, co uniemożliwiało sprawne przemieszczanie się. Poza tym, była przeprawa przez rzekę, czołganie, wspinanie… Na 300 osób bieg nie ukończyło 126 osób, z czego 12 wymagało pomocy medycznej. Trasę pokonaliśmuy po ponad pięciu i pół godzinach.

24 stycznia 2016

Trzech naszych zawodników wzięło udział w walkach na pięści i giry, podczas 5 Grandy Warszawskiej. Walki K-1 z topowymi klubami w Polsce, to ogromne doświadczenie dla Nas. Alan w +90kg, po mocnym prawym w drugiej rundzie, zmusił rywala do liczenia. Bartek i Kuba toczyli wyrównane i mocne pojedynki. Walki nie były punktowane, a odbywały się w formie sparingów.

17 stycznia 2016

Podopieczni Pawła Jastrzębskiego i Tomasz Kalinowskiego zainaugurowali nowy rok startami na zawodach w Mińsku Mazowieckim podczas Mistrzostw Polski WKSF. Klub Arrachion Mrągowo (grupa Kaliniak Team) reprezentowało 5 zawodników.
Jako pierwszy do startów przystąpił najmłodszy zawodnik, Michał Jastrzbski, kótry tym samym debiutował w zawdoach. Wziął udział w dwóch konkurencjach, jiu jitsu no gi i kick-boxing kalaki. W pierwszej wywalczył brązowy medal, natomiast w drugiej, po czterech walkach, w finale uległ gospodarzowi i musiał zadowolić się srebrem. Kolejnym zawodnikime, który zmierzył się w jiu jitsu no gi był Piotr Mańkowski, dla którego również był to debiut walk w tej formule, uplasował się na drugim miejscu zgarniając srebrny krążek.
Potem swoje rywalizacje zaczeli nasi kick-boxerzy. I tak Wiktoria „Wiśnia” Kalinowska i Mateusz Modzelewski wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski, a na samym końcu imprezy, ok. 22:00 do rywalizacji przystąpił Alan Pieróg walcząc w kat. +90 kg. Po trzech zaciątych walkach, Alan z kontuzją piszczela i kolana przystąpił do walki finałowej. Niestety, po pierwszej rundzie, musieliśmy zrezygnować z kontynuowania pojedynku i Alan ostatecznie uplasował się na drugim miejscu, zgarniając
vice-mistrza Polski WKSF. Dodatkowo, włodarze owej federacji, widząc zacięcie i charakter woli walki jaką prezentował Alan, wręczyli mu powołanie do kadry narodowej Polskiej Federacji Kick Boxingu (PFKB).